Wiadomości o planach rządu
East News/24.06.2020 Lublin Konwencja Forum Mlodych PiS z udzialem prezesa Jaroslawa Kaczynskiego fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Jaroslaw Kaczynski
Autor Barbara Bujar - 10 Września 2020

Dziennik Gazeta Prawna ujawnił wielki plan rządu. Ważne reformy i zmiany, które znacząco wpłyną na życie Polaków

Wiadomości o planach rządu na następną kadencję przekazał "Dziennik Gazeta Prawna". Zjednoczona Prawica, w której skład wchodzą politycy Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia oraz Solidarnej Polski, mają wprowadzić szereg reform, które wpłyną na codziennie funkcjonowanie Polaków. Wśród zamierzonych działań znalazły się między innymi zmiany w sądownictwie, mediach, a także służbie zdrowia. Prawie wszystko jest już gotowe.

Wiadomości na temat planowanej ofensywy programowej Zjednoczonej Prawicy pojawiły się dziś na łamach serwisu "Dziennik Gazeta Prawna". O propozycjach zmian koalicjanci mieli dowiedzieć się już na początku sierpnia. Politycy Prawa i Sprawiedliwości na czele z Jarosławem Kaczyńskim przedstawili wówczas listę 10 tematów.

- Była to lista 10 tematów, ale bez ustaw, czyli bez konkretów. Pierwszym jest przedstawiony w tym tygodniu przez Jarosława Kaczyńskiego projekt ustawy o ochronie zwierząt – wypowiedź jednego z polityków Zjednoczonej Prawicy cytuje "DGP".

Nowa wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniemNowa wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniemCzytaj dalej

Najnowsze wiadomości o planach rządu. Zjednoczona Prawica szykuje szereg reform

Wspomniane konkrety zdążyły się już pojawić, a członkowie Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia oraz Solidarnej Polski, którzy wspólnie tworzą Zjednoczoną Prawicę, mają uzgadniać już tylko szczegóły. Zostało ich jednak niewiele. Choć koalicjanci starają się, by lista została uzupełniona o ważne dla nich sprawy, politycy PiS-u twierdzą, że prace nad projektem zmierzają już ku końcowi i będzie on gotowy na przełomie września i października.

- Praktycznie wszystko jest już ustalone, do dogadania są jeszcze szczegóły. Całość planu powinniśmy zaprezentować równolegle z rekonstrukcją rządu, czyli na przełomie września i października - przekazał informator "DGP".

Jak ustalił serwis, obszarów, w których podczas najbliższej kadencji rządu mają nastąpić zmiany, jest wiele. Należy do nich między innymi sądownictwo, w którym mają zostać wprowadzone pragmatyczne korekty w systemie. Celem takiego działania ma być przyspieszenie postępowań i uniknięcie kontrowersji. Na liście znalazł się także rynek medialny, w którym politycy zapowiadają dekoncentrację lub inne regulacje o podobnym skutku. W planach ujęto również między innymi korekty prawa wyborczego, racjonalizację działania i zatrudnienia w administracji oraz ochronę zwierząt, czyli uchwalenie ustawy, która wprowadzi zakaz hodowli zwierząt na futra. Zmiany czekają także służbę zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważne zmiany już od 15 września. Lekarze są przerażeni
2.Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo

Reforma służby zdrowia ma na celu "upaństwowienie" szpitali, czyli odebranie ich samorządowcom. Oznacza to odebranie około 250 placówek powiatom i marszałkom. w obliczu tej sytuacji należy wybrać nowy organ założycielski. Według "DGP" mieliby to być wojewodowie lub minister zdrowia. Realizacja takiego planu ma na celu racjonalizację ochrony zdrowia i zaprzestanie procesów prywatyzacji placówek. Kwestią do ustalenia byłyby jedynie zadłużenia szpitali.

- Samorządy nie są przygotowane do zajmowania się służbą zdrowia i sobie z tym nie radzą. Te, które nie odpowiadają za szpitale, są z tego powodu zadowolone - mówił jeden z polityków rządu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż Dagmary Kaźmierskiej nie żyje? Zatrważające informacje o ”królowej życia” na ”Pudelku”
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Nie ma na niego mocnych, napar z imbiru rozpędzi najgorsze dolegliwości. Wystarczy dodać do niego jedną przyprawę, połączenie gwarantuje fenomenalne samopoczucie

Następny artykuł