Premier Morawiecki przekazał ważną wiadomość. Decyzja już zapadła, zostanie wprowadzona najszybciej jak to możliwe

wiadomości: premier o szczepionce
unsplash Julian Wan
Autor Klaudia Gaicka11.11.2020

Najnowsze wiadomości dotyczą szczepionki, o której mówi się już od początku pandemii. Dopiero teraz marzenia naukowców i lekarzy się spełniły. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos i przekazał rodakom ważny apel.

Najnowsze wiadomości dotyczące szczepionki napawają optymizmem. Kilka dni temu w końcu, chociaż częściowo odetchnęliśmy z ulgą. Nasz kraj zmaga się z koronawirusem SARS-CoV-2 już od ponad pół roku. Od początku pojawienia się COVID-19 jednoczy się w badaniach nad lekiem, szczepionką oraz sposobami ograniczenia zasięgu patogenu. W końcu odnotowaliśmy bardzo znaczące postępy.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorCzytaj dalej

Najnowsze wiadomości. Wkrótce szczepionka może być dostępna dla Polaków, premier przekazał ważny komunikat

Polski Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos odnośnie do odkrycia, które kilka dni temu obiegło wszystkie światowe media. Stało się bowiem to, na co tak wszyscy czekali. Koncern farmaceutyczny Pfizer we współpracy z firmą BioNTech SE wyprodukował szczepionkę, która cechuje się ponad 90-procentową skutecznością w ochronie przed zachorowaniem z powodu koronawirusa.

Okazuje się, że nasz rząd już we wtorek porozumiał się z przedstawicielami firmy Pfizer. Jak podaje portal Tvn24.pl, Premier przekazał, że rządzącym zależy, aby szczepionka jak najszybciej trafiła do Polski.

- Od wielu dni walki z pandemią niewiele było takich jak ten wczorajszy. Świat obiegła informacja dająca nadzieję, że w perspektywie kilku miesięcy będziemy dysponować skuteczną szczepionką przeciwko koronawirusowi. Od pewnego czasu przygotowujemy system dystrybucji oraz realizacji szczepień - wyjaśnił szef rządu.

Warto przypomnieć, w jaki sposób ma nastąpić dystrybucja szczepionki. Początkowo medykament ma zostać zastosowany na tych, którzy są najbardziej narażeni, czyli oczywiście seniorach. Oprócz nich szczepionkę mają otrzymać służby mundurowe oraz medycy.

Jak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćJak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Wchodząc do Biedronki, można się nieźle zdziwić. Za 20 złotych nasz pupil będzie w siódmym niebie
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Do tej pory w Polsce koronawirusem zakażonych zostało aż 618 813 osób. Wśród nich 242 875 już udało się wyzdrowieć, 367 133 wciąż walczy z chorobą, a 8 805 niestety zmarło z powodu spotkania z COVID-19. Ogromny procent wśród zarówno zakażonych, jak i ofiar stanowią ci, których ochronę rząd zamierza potraktować priorytetowo, czyli służby zdrowia, mundurowi oraz seniorzy.

Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówEdyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Albo teraz, albo w ogóle. Polacy masowo ruszyli po jedną usługę, strach przed lockdownem jest ogromny
  2. Niezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite fakty
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Trener Ukrainy nie wytrzymał po meczu. Miażdżąca opinia na temat przygotowania, Polacy mogą się wstydzić
  7. Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców

Następny artykuł