Wiadomości o rozporządzeniu dotyczącym zakazu lotów do 44 krajów świata
pixabay.com/vperemencom
Autor Barbara Bujar - 12 Sierpnia 2020

Dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie. Będzie obowiązywało przynajmniej do 25 sierpnia, wielu Polaków jest załamanych

Wiadomości o zakazie lotów międzynarodowych media przekazywały już jakiś czas temu. Decyzją rządu rozporządzenie, które miało obowiązywać do 11 sierpnia, zostało przedłużone. Nowe zasady wchodzą w życie już dziś i potrwają przynajmniej do 25 sierpnia. Zobaczcie, do których krajów na pewno nie polecicie. Na liście jest ich aż 44.

Wiadomości o kontynuacji zakazu lotów międzynarodowych potwierdziły się i już dziś wchodzą w życie. Przypomnijmy, że początkowo obostrzenie miało obowiązywać jedynie do wczoraj, 11 sierpnia. Rząd podjął jednak decyzję o jego przedłużeniu. Rozporządzenie w tej sprawie zostało zamieszczone w Dzienniku Ustaw i uargumentowane zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Ważna decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dotyczy terminu egzaminów szkolnychWażna decyzja Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dotyczy terminu egzaminów szkolnychCzytaj dalej

Wiadomości o zakazie lotów okazały się prawdą. Przez najbliższe dwa tygodnie Polacy nie będą mogli odwiedzić aż 44 krajów świata

O szczegółach nowego obostrzenia poinformowało TVN24. Z doniesień serwisu wynika, że kontunuacja zakazu lotów międzynarodowych w oczach rządu znalazła poważne uzasadnienie. Projekt rozporządzenia, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, został uargumentowany epidemią koronawirusa.

- W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - napisano w projekcie.

Zakaz lotów obowiązuje od 12 sierpnia i potrwa przynajmniej do 25 sierpnia. W tym okresie obywatele naszego kraju nie bedą mogli wybrać się w podróż do 44 krajów świata. Wykaz poszczególnych państw miał powstać na podstawie takich danych te, które publikowane są przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób i dotyczą liczby zachorowań na COVID-19.

Pełna lista zawiera 44 kraje. Loty w te miejsca nie będą realizowane. Wyjątkiem mają być tylko podróże samolotem na zlecenie lub za zgodą premiera. Zakaz nie będzie dotyczył także lotów wojskowych. Poniżej udostępniamy wykaz wszystkich państw ujętych w rozporządzeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Seniorze, znamy już kwotę czternastej emerytury. Jesteśmy pewni Twojego uśmiechu na twarzy

Od 12 do 25 sierpnia 2020 roku Polacy nie będą mogli polecieć do takich krajów jak: Bośnia i Hercegowina, Chińska Republika Ludowa, Czarnogóra, Demokratyczna Republika Wysp świętego Tomasza i Książęcej, Federacja Rosyjska, Federacyjna Republika Brazylii, Księstwo Andory, Królestwo Arabii Saudyjskiej, Królestwo Bahrajnu, Królestwo Eswatini, Meksykańskie Stany Zjednoczone, Państwo Izrael, Państwo Katar, Państwo Kuwejt, Republika Argentyńska, Republika Armenii, Republika Chile, Republika Dominikańska, Republika Ekwadoru, Republika Gabońska, Republika Gwatemali, Republika Hondurasu, Republika Iraku, Republika Kazachstanu, Republika Kirgiska, Republika Kolumbii, Republika Kosowa, Republika Kostaryki, Republika Macedonii Północnej, Republika Malediwów, Republika Mołdawii, Republika Panamy, Republika Peru, Republika Południowej Afryki, Republika Salwadoru, Republika Serbii, Republika Singapuru, Republika Surinamu, Republika Zielonego Przylądka, Stany Zjednoczone Ameryki, Sułtanat Omanu, Wielkie Księstwo Luksemburga, Wielonarodowe Państwo Boliwia oraz Wspólnota Bahamów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Właśnie podano dramatyczne informacje. Ciężarówka wjechała w robotników drogowych, są ofiary
  2. Agnieszka Woźniak-Starak nie będzie miała spokoju? Bardzo przykre wieści tuż przed pierwszą rocznicą śmierci jej ukochanego męża
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. 32-latka miała wypadek i zapadła w śpiączkę. Wybudziła się w wieku 59 lat i od razu powiedziała jedno słowo

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł