terroryści zaatakowali kościół
fot. https://twitter.com/ SAPoliceService
Autor Natalia Niewczas - 13 Lipca 2020

Terroryści zaatakowali kościół. Wzięli zakładników, niestety nie obyło się bez ofiar

Wiadomości o tragicznym w skutkach ataku na kościół dotarły z miejscowości Zuurbekom, leżącej w południowej Afryce. O sytuacji doniosła lokalna policja, jednocześnie informując o zakładnikach, którzy w trakcie akcji zostali uwolnieni. Niestety zajście zakończyło się bilansem pięciu ofiar śmiertelnych.

Wiadomości napłynęły w sobotę rano, po tym, jak w oddalonym od Johannesburga na zachód Zuurbekom doszło do wyjątkowo niebezpiecznego zdarzenia. Wyposażeni w broń palną terroryści zaatakowali miejscową świątynię.

Strzelanina rozpoczęła się w Międzynarodowym Zielonoświątkowym Kościele Świętości, gdzie, jak podaje portal TVN24, miejscowe służby zatrzymały około 40 osób, w tym byłych przedstawicieli służb mundurowych, a także skonfiskowały znaczną ilość użytej w ataku broni palnej.


Szokujące wiadomości z Afryki


Złe wiadomości dotyczą nie tylko samego zatrzymania terrorystów i przeprowadzonego przez nich ataku, ale także martwych osób odnalezionych przez policję w Zuurbekom. Funkcjonariusze znaleźli aż cztery zastrzelone ofiary, które zostały jednocześnie spalone w samochodzie. Informacje dotyczą również ciała zmarłego strażnika, odnalezionego przez policję w innym aucie. Do bilansu strat należy doliczyć także sześciu pozostałych rannych.


Zakładnikami przeprowadzających atak na kościół terrorystów byli zarówno mężczyźni, kobiety, jak i dzieci. Lokalnym służbom udało się uwolnić przetrzymywane w świątyni osoby, choć w oficjalnym oświadczeniu nie podano dokładnej liczby ocalonych.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. Dodatkowe prawie 13 tys. zł do emerytury już pewne. Jest podpis prezydenta, zyska ponad 70 tys. osób


Jako potencjalną przyczynę prowadzącą do tragicznego zdarzenia wymienia się spór o władzę między miejscowymi, konkurującymi ze sobą frakcjami. Obecnie policja zajmuje się przesłuchiwaniem podejrzanych, co pomoże w ostatecznym ustaleniu motywu ataku. Służby podkreślają, że z powodu powstałego zamieszania zatrzymano wszystkie osoby, które zdaniem policji mogą być potencjalnie odpowiedzialne za przeprowadzenie ataku.


Napięcie między rywalizującymi lokalnie frakcjami od kilku lat przyczynia się w tamtejszych okolicach do stosowania wzajemnych aktów przemocy. W wyniku sporów o władzę dochodzi do ataków na pojazdy, a także incydentów z wykorzystaniem broni palnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paraliż na autostradzie A2. Na drogę wbiegł koń, połamał nogi. Wszystko stoi
  2. Na widok paragonu niejednego zamurowało. Nawet właściciele restauracji nie mogli uwierzyć, jak do tego doszło?;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Kamil Stoch nie zarabia wyłącznie na sporcie. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić kochająca żona

Następny artykuł