Wiadomości o ważnym zakazie
.
Autor Klaudia Gaicka - 13 Września 2020

Jutro o 8 rano wchodzi w życie nowy zakaz. Zagrożenie dla życia i zdrowia

Wiadomości, które zostały skierowane do wszystkich mieszkańców, są pilne. Polacy mieszkający w tamtych rejonach powinni zaznajomić się z ważnym alertem RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa umieściło na swoim Twitterze wiadomość do setek tysięcy Polaków. Lepiej wiedzieć o co chodzi.

Wiadomości, które zostały skierowane do wszystkich mieszkańców pomorza, są pilne. Polacy mieszkający w tamtych rejonach powinni zaznajomić się z ważnym alertem RCB. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa umieściło na swoim Twitterze wiadomość do setek tysięcy Polaków.

Podatek od szczepionki. Kto zapłaci za walkę z koronawirusem?Podatek od szczepionki. Kto zapłaci za walkę z koronawirusem?Czytaj dalej

Wiadomości z nadmorza, pilna akcja nurków. RCB ostrzega, aby nie zbliżać się do plaży

Alert RCB, czyli Rządowego Centrum Bezpieczeństwa zajmuje się przede wszystkim ostrzeganiem mieszkańców poszczególnych regionów polski przed niebezpiecznymi wydarzeniami lub warunkami pogodowymi, które mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia i życia.

Jak podaje portal Interia.pl, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa umieściło na swojej stronie wiadomość skierowaną do osób, które znajdują się w nadmorskim Gdańsku i w całym powiecie nowodworskim (woj. pomorskie).

- Uwaga Alert RCB❗️ dla osób przebywających w Gdańsku i w powiecie nowodworskim (woj. pomorskie). Jutro (14.09) i we wtorek (15.09) neutralizacja min morskich. Od 8.00 do 15.00 na odcinku Gdańsk Brzeźno – Mikoszewo będzie obowiązywał zakaz zbliżania się do plaży. - poinformowali na Twitterze.

Rówież rzecznika prasowa Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska wyjaśniła, że prace, które będą odbywać się na odcinku Gdańsk - Brzeźno, uniemożliwiają zarówno turystom, jak i miejscowym, przebywanie na plaży. Powinniśmy zachować szczególna ostrożność.

Planowana operacja jest niezbędna dla zachowania bezpieczeństwa. Funkcjonariusze w pierwszej kolejności przeniosą miny (holowanie) i w dalszym etapie zneutralizują. Mowa o dwóch obiektach stwarzających poważne zagrożenie. Niemieckie miny morskie typu GC, pochodzą jeszcze z okresu II wojny światowej. Należą do typu min niekontaktowych. Długość takiego obiektu to ok. 220 cm, średnica 70 cm, masa ok. 1 tony, a zawarty w niej materiał wybuchowy to heksanit. Jeden obiekt zalega na głębokości 4,1 m, drugi na głębokości 7,7 m.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Wybierasz się na grzybobranie? Zamiast z koszem borowików możesz wrócić do domu z surową karą

Akcja będzie prowadzona przez profesjonalistów - Grupę Nurków Minerałów 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Istnieje możliwość, że usunięcie min odbędzie się w innym terminie. Może się tak zdarzyć w przypadku złych warunków pogodowych 14 i 15 września. W takim wypadku akcja zostanie przeprowadzona w dniach między 21 a 25 września.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wiadomo, co czeka wszystkich Polaków jesienią. Nie ma wątpliwości, będziemy zrozpaczeni
  2. W "Milionerach" dostała pytanie o chorwacki napój za milion złotych. Zawahała się, podjęła decyzję
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Przy następnej wizycie w McDonald's zamów niestandardowe frytki. Wystarczy poprosić o 1 rzecz, niebywała różnica w smaku

Następny artykuł