wiadomości znad morza
Fot. pixabay.com/ Free-Photos
Autor Klaudia Gaicka - 14 Czerwca 2020

Media obiegła zaskakująca wiadomość. Nowe obostrzenia we wtorek nad polskim morzem

Wiadomości z Trójmiasta niepokoją, będzie zakaz kąpieli i przebywania na plaży. Wszystko przez nietypowe znalezisko. Choć Bałtyk pełen jest wszelkiego rodzaju śmieci, tego większość z nas się nie spodziewała. Niewykluczone, że zakaz będzie obowiązywał również w innym dniu.

Wiadomości z Trójmiasta są bardzo niepokojące. W Bałtyku znajduje się stara, niezdetonowana jeszcze mina wojenna. Choć morze pełne jest śmieci i innych pozostałości po ludzkich wybrykach, to konkretne znalezisko, mogłoby zagrozić wielu tysiącom ludzi. Mina pochodzi jeszcze z czasów II wojny światowej i choć leży na dnie, stanowi dziś, nie mniej niż kiedyś, śmiertelne zagrożenie.

Chciał uratować 7-letniego chłopca. Swój wyczyn przypłacił życiemChciał uratować 7-letniego chłopca. Swój wyczyn przypłacił życiemCzytaj dalej

Wiadomości z Trójmiasta niepokoją, będzie zakaz kąpieli i przebywania na plaży

Znalezisko odkryto nieopodal południowego wejścia do portu w Gdyni. Jak podaje Fakt.pl, urząd morski i Marynarka wojenna postanowiły przenieść i zdetonować ładunek daleko od brzegu i plaży dla turystów.

Pomimo że mima ma zostać zdetonowana w odpowiedniej odległości, w tym czasie nie będzie się można kąpać na okolicznych plażach. Eksperci tłumaczą, że gdyby coś poszło nie tak, to zagrożone byłyby osoby w promieniu 10 km od wybuchu.

Akcja specjalistów została zaplanowana na wtorek, godz. 8 i ma trwać aż 7 godzin. W tym czasie nie będzie można korzystać z plaży ani tym bardziej z uroków kąpieli w morzu. Obostrzenie dotyczy nadmorskich terenów od Rewy aż po Westerplatte.

Co więcej, całkowitemu ograniczeniu ulegnie również ruch w centrum miasta. Na plaży Śródmieście, basenu żeglarskiego, okolic Uniwersytetu Morskiego i Akwarium Gdyńskiego nie będzie można się przemieszczać, ani opuszczać budynków.

– Powodzenie operacji zależy od warunków pogodowych. Działania mogą być podjęte jedynie przy stanie morza do 2 stopni w skali Beauforta. W przypadku niesprzyjającej pogody Marynarka Wojenna wyznaczyła rezerwowy termin działań na środę 17 czerwca o godzinie 8 rano – poinformowała Agata Grzegorczyk z Urzędu Miasta Gdyni.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Prowadzenie samochodu podczas burzy. Kilka porad, które mogą uchronić cię przed wypadkiem

Choć wielu odwiedzającym nadmorskie miejscowości sytuacja może się nie spodobać, niestety nie ma na nią rady. Całe szczęście, większość turystów wykazuje zrozumienie dla działań służb mundurowych.

– Przyjechałem nad morze aż z Krakowa. Dużo czasu spędzamy na plaży, ale gdy do akcji wejdą saperzy, na pewno pójdziemy w inne miejsce. Dobrze, że ta mina będzie usunięta w bezpiecznych warunkach – powiedział dla Faktu Kamil Pitala, nadmorski turysta.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebywała pomyłka w fabryce leków. Pomylono opakowania. Koniecznie zgłoś się do apteki
  2. Łukasz Szumowski w poważnych tarapatach. Dziennikarze dotarli do mężczyzny, który może pogrążyć ministra
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Polski skoczek apeluje do ojca Rydzyka. Ma do niego prośbę

Następny artykuł