wiadomosci z francji
Fot. pixabay.com/ Arcaion
Autor Klaudia Gaicka - 15 Czerwca 2020

Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni

Wiadomości z Francji mrożą krew w żyłach. Nie żyje nastoletnia gwiazda światowego sportu. Umarła w tragicznych okolicznościach, w wieku zaledwie 16 lat. To ogromna strata dla francuskiego i światowego sportu. Była jednym z najlepiej zapowiadających się młodych sportowców.

Wiadomości z Francji. Nie żyje młodziutka gwiazda sportu. To ogromna strata, zarówno dla jej bliskich, jak i fanów sportu. Luce Douady zginęła tragicznie w wieku zaledwie 16 lat. Nastolatka była jedną z najbardziej obiecujących młodych zawodniczek swoje sportu. Od lat trenowała sportową wspinaczkę. Nastolatka szybko stawała się sławna na cały świat.

Kamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniuKamil Durczok prosi o wsparcie. Stan zdrowia dziennikarza uległ nagłemu pogorszeniuCzytaj dalej

Wiadomości z Francji. Nie żyje młoda gwiazda sportu, miała zaledwie 16 lat

Była nie tylko aktualną mistrzynią świata w kategorii młodzieżowej, również z zeszłorocznych seniorskich mistrzostw Europy przywiozła brązowy medal. Co więcej, rok temu zadebiutowała w seniorskim Pucharze Świata w Vail w USA. Douady, gdzie dotarła aż do finału, w którym ostatecznie zajęła 5. miejsce.

– Była jedną z najbardziej obiecujących zawodniczek w naszym zespole. Cała przyszłość byłą przed nią. To okropna wiadomość – powiedział Pierre-Henri Paillasson, szef francuskiej federacji.

Do tej okropnej tragedii doszło w niedzielę po południu. Nastolatka wraz z przyjaciółmi wybrała się na wycieczkę, niedaleko miejscowości Crolles we Francji. Sam wypadek zdarzył się na ścieżce, prowadzącej do skałek w Saint-Pancrasse, w dolinie Grésivaudan (Isère).

Grupa przyjaciół przemieszczała się za pomocą lin poręczowych oraz pieszo, w pewnym momencie dziewczyna spadła z klifu o wysokości blisko 150 m. Okoliczności spadnięcia Luce badają eksperci. Gdyby nie okropny wypadek, w listopadzie Luce skończyłaby 17 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nieoczekiwaną zmianę. Od dzisiaj wchodzi w życie

2. Jeden z urzędów wznawia pracę od poniedziałku. Inspektorzy mogą zapukać także do ciebie

Przy okazji tego przykrego wydarzenia należy podkreślić, z jak dużym niebezpieczeństwem wiąże się uprawianie sportów ekstremalnych. Młodzież coraz częściej decyduje się poświęcić życie właśnie takim atrakcją, co może być opłakane w skutkach. Eksperci ostrzegają, że adrenalina, jaką wyzwalają sporty ekstremalne, może uzależniać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny skandal w McDonald's. Klienci oburzeni niewyobrażalnym zachowaniem. W sieci zawrzało
  2. Jarosław Kaczyński nie spędza urodzin sam. W drodze na Wawel towarzyszyła mu wyjątkowa przyjaciółka
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Ukochana Grzegorza Krychowiaka nie próżnuje. Nie tak dawno pokazywała biust, dzisiaj czaruje nogami (FOTO)

Następny artykuł