Śledczy są na tropie Madeleine McCann. Policja przeszuka studnię
screen youtube.com/Karolina Anna
Autor - 16 Czerwca 2020

Nowe wiadomości w sprawie Madeleine McCann. Policja podejrzewa, gdzie może być ciało dziewczynki

Wiadomości o Madeleine McCann, która zaginęła w Portugalii w 2007 roku, dają nadzieję na odnalezienie ciała dziewczynki. Jak zapewnia Hans Christian Wolters, który prowadzi jej sprawę, policja ma dowody, że Madeleine zabił główny podejrzany Christian B.

Wiadomości na temat zaginionej Madeleine McCann wyczekiwane są przez ludzi z całego świata. Dziewczynka zaginęła 3 maja 2007 roku, podczas rodzinnych wakacji w miejscowości Praia da Luz. Gdy jej rodzice poszli do restauracji na kolację, Madeleine w tajemniczych okolicznościach zniknęła z pokoju hotelowego. Ich zdaniem Madeleine została uprowadzona. Choć matka co jakiś czas zaglądała do śpiącej dziewczynki, po pewnym czasie okazało się, że nie ma jej w łóżeczku, a w pokoju otwarte jest okno.

Niemieccy prokuratorzy, którzy zajmują się sprawą zniknięcia Madeleine McCann, poinformowali rodziców dziewczynki, że ta nie żyje. Zdaniem Hansa Christiana Woltersa, który prowadzi sprawę Madeleine, policja ma dowody, że główny podejrzany Christian B. zabił dziewczynkę.

Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradziła, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowanaKobieta wyleczona z koronawirusa zdradziła, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowanaCzytaj dalej

Śledczy są na tropie Madeleine McCann. Policja przeszuka studnię

Śledztwa w sprawie Madeleine McCann wielokrotnie wszczynano i umarzano. Ostatnio jednak w sprawie zaginięcia dziewczynki pojawiły się nowe fakty. Hans Christian Wolters, który prowadzi sprawę Madeleine, powiedział, że policja ma dowody, że podejrzany Christian B. zabił dziewczynkę. Stwierdził jednak, że dla dobra śledztwa nie może ujawnić więcej szczegółów.

Główny podejrzany ws. zaginięcia 4-letniej dziewczynki mieszkał w Praia da Luz w Portugalii. To tam na jednej z posesji znajduje się studnia, którą będą przeszukiwać policjanci. Jak podaje portal medonet.pl, dom, na którym znajduje się studnia, położony jest o pół godz. drogi od miejsca, w którym przebywała 4-latka w dniu zaginięcia. W śledztwo zaangażowana jest portugalska i niemiecka policja.

- To sprawa o morderstwo, a nie sprawa o zaginięcie. Przez cały czas prowadziliśmy dochodzenie w sprawie morderstwa i mamy na to wystarczające dowody - mówił Wolters w "Daily Mail". Dodał, że na razie nie może zdradzić więcej szczegółów.

Prawnik reprezentujący rodzinę McCann oskarżył niemieckich policjantów o "zatrzymywanie informacji dla siebie" i wezwał ich, by ujawnili więcej szczegółów. Zaapelował również do niemieckich i portugalskich sił śledczych o "zaprzestanie wojny słów".

Na początku czerwca policja wpadła na trop mężczyzny dzięki dwóm pojazdom, którymi najprawdopodobniej poruszał się podejrzany. Pierwszy to charakterystyczny Volkswagen T3 Westfalia z początku lat 80. Miał portugalską tablicę rejestracyjną.

Drugi samochód to brytyjski Jaguar z 1993 r., model XJR 6, o niemieckiej tablicy rejestracyjnej. Według policji pojazd ten znajdował się w Praia da Luz i okolicach w 2007 r. Samochód ten był pierwotnie zarejestrowany na nazwisko podejrzanego, jednak dzień po zaginięciu Madeleine samochód został ponownie zarejestrowany na kogoś innego.

Dzisiaj grzeje: 1. Trzy ogniska koronawirusa w jednym województwie. Sytuacja jest poważna

2. Szykuje się nowa opłata, resort jest na "tak". Będziemy musieli płacić dodatkowo po 300 zł

Zaginięcie Madeleine McCann to jedna z najgłośniejszych, a zarazem najbardziej tajemniczych spraw w ostatnich latach. Dziewczynka zaginęła w 2007 roku w Portugalii, kilka dni przed czwartymi urodzinami.

Choć portugalska policja zakończyła dochodzenie w 2008 r., Scotland Yard wszczął własne śledztwo trzy lata później. Nad sprawą pracowało łącznie 31 detektywów, jednak w 2015 r. zredukowano akcję do śledzenia i eliminowania z kręgu podejrzanych znanych przestępców seksualnych oraz do wyszukiwania potencjalnych świadków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca wizja Jackowskiego. Jasnowdz mówi o ogromnym błędzie. Co się wydarzy?
  2. Co tam się stało? Aktywista LGBT przerwał spotkanie z Dudą i wyszedł, o wszystkim opowiedział
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportu

Następny artykuł