wiadomości z Norwegii
Fot. pixabay.com/ jpeter2
Autor Klaudia Gaicka - 17 Czerwca 2020

Wiadomości z Norwegii wstrząsnęły mediami. Po latach znaleziono ciało zaginionej Polki

Wiadomości z Norwegii. 25-letnia Polka zaginęła po tym, jak wyprała się na krótki spacer. W poszukiwaniach uczestniczyły setki osób. Policja korzystała ze specjalistycznego sprzętu. Wszystko na nic, dopiero teraz przypadkiem znaleziono jej ciało.

Wiadomości z Norwegii. Polska mieszkająca poza granicami kraju zaginęła blisko dwa lata temu. Tamtego dnia, 25-letnia Maja Herner wybrała się na spacer po górach i nigdy z niego nie wróciła. Na początku czerwca bieżącego roku śledczy odnaleźli ciało kobiety, które rzuciło nowe światło na sprawę zaginięcia.

Straszne wieści obiegły media. Nie żyje politykStraszne wieści obiegły media. Nie żyje politykCzytaj dalej

Wiadomości z Norwegii, odnaleziono ciało naszej rodaczki

Jak podaje serwis Fakt.pl, dokładnie 5 czerwca jeden ze spacerujących pod masywem górskim Nivane (w okolicach miejscowości Orsta), odnalazł but i szczątki ciała kobiety. Opis obuwia pasował do tego, w którym na górską wyprawę wybrała się zaginiona Maja.

– Identyfikacja była możliwa dzięki badaniom DNA. O jej wynikach została powiadomiona rodzina oraz polska ambasada – poinformowała policja regionu More oraz Romsdal w specjalnym komunikacie.

Również rejon znaleziska się zgadza. Kobieta mieszkała w Orsta, małym mieście w regionie Møre og Romsdal dopiero od tygodnia. Pracowała jako sprzątaczka, lecz cały czas wolny spędzała na łonie natury, uwielbiała to. Według ustaleń śledczych, w dzień zaginięcia Maja zdecydowała się na spacer w okolicach szczytu Saudehornet.

Świadkowie, którzy po raz ostatni widzieli kobietę, zeznali, że około godz. 12 była w sklepie spożywczym. Blisko 14.30 poinformowała, że wybiera się na krótką wycieczkę. Po tym, jak nie wróciła, policja od razu rozpoczęła jej poszukiwania. Jeszcze w ten sam dzień zabezpieczono samochód zaginionej. Okazało się, że porzuciła go na parkingu przed szlakiem turystycznym.

Mai szukała nie tylko policja, ale również psy tropiące. Nad całym obszarem latały drony i helikoptery. W pomoc zaangażowany był również lokalny Czerwony Krzyż. Wszystko na nic, nie udało się znaleźć śladu dziewczyny, aż do czerwca 2020 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

Według informacji ujawnionych przez TV2 policja założyła, że kobieta uległa wypadkowi. Jednak dla wielu osób ta hipoteza była mało prawdopodobna. Brak wiary w taki przebieg wydarzeń deklarował, w rozmowie z reporterami, nawet burmistrz miasteczka Stein Aam.

Niepokojące są również słowa Jarle Bjørdal, który przyznał, że nigdy nie miał do czynienia z sytuacją, w której ciało osoby zaginionej w górach nie zostałoby odszukane. W poszukiwania zaangażowane były setki osób. Dodatkowo akcja pochłonęła dużo środków finansowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat mazowieckiej policji. Sytuacja jest poważna
  2. Dzieci jednak nie wrócą do szkół po wakacjach? "Obawiam się, że może nie być takie proste", niepokojące słowa wirusologa
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Wielki rywal Małysza ujawnił tajemnicę skrywaną przez lata. Kibice zaniemówili, Adam sam o niej nie wiedział

Następny artykuł