wiadomości o ognisku koronawirusa
fot. https://unsplash.com/ Anshu A
Autor Natalia Niewczas - 18 Sierpnia 2020

Niepokojące wiadomości obiegły media. Nowe ognisko COVID-19

Wiadomości dotyczące pandemii koronawirusa zwykle nie są powodem do uśmiechu. Podobnie jest i tym razem. Do mediów docierają niepokojące doniesienia o nowym ognisku COVID-19. Choć ostatnio najczęściej stanowią je wesela, tym razem choroba rozprzestrzeniła się w domu pomocy społecznej.

Wiadomości z województwa mazowieckiego mogą budzić lęk. To właśnie tam, w domu pomocy społecznej, zidentyfikowano kolejne ognisko koronawirusa. Zakażeni są i pracownicy i pensjonariusze. Sytuacja rozwija się dynamicznie.

Pilny komunikat Morawieckiego. Wielka zmiana jeszcze w tym tygodniuPilny komunikat Morawieckiego. Wielka zmiana jeszcze w tym tygodniuCzytaj dalej

Niepokojące wiadomości z Mazowsza

Najnowsze wiadomości z województwa mazowieckiego nie brzmią optymistycznie. To właśnie w tym regionie wybuchło kolejne ognisko koronawirusa. Jego źródłem stał się dom pomocy społecznej w Lipsku. Zlecono przeprowadzenie masowych testów potwierdzających lub wykluczających obecność COVID-19.

Jak podaje portal o2.pl, w placówce potwierdzono łącznie 78 przypadków zakażeń koronawirusem. Podczas gdy wśród 104 pensjonariuszy chorych na COVID-19 okazało się 57 z nich, dodatni wynik testu otrzymało 21 z 74 pracowników. W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym dom pomocy społecznej został zamknięty. Na niekorzyść całego zamieszania działają rodzinne powiązania personelu z załogą pobliskiego szpitala.

- Sytuację dodatkowo komplikuje to, że osoby pracujące w tym DPS-ie są w związkach małżeńskich z pracownikami pobliskiego szpitala. W związku z tym też coraz więcej zakażeń wykazujemy w szpitalu - informuje Sławomir Śmieciuch, starosta lipski.

To nie pierwsza medyczna placówka w Lipsku, której działanie zostało zawieszone z powodu koronawirusa. Sanepid zdecydował również o częściowym odizolowaniu miejscowego szpitala.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Koronawirus uwielbia wesela. Ekspert tłumaczy dlaczego imprezy ślubne są tak obfite w zakażenia

Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia. W sierpniu padały rekordowe ilości nowych dziennych zakażeń. We wtorek dnia 18 sierpnia Ministerstwo Zdrowia doniosło o 597 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi kolejnych przypadkach zachorowania na COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny w praktyce. Masz dwie minuty, potem blokada
  2. Poważne problemy "Pytanie na śniadanie" w TVP. Dziennikarka miała otrzymać specjalne zadanie
  3. Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla Polski
  4. Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego
  5. Każdego roku zabija miliony osób na całym świecie. Objawy choroby wieńcowej powinien znać każdy
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł