Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?

wiadomości: dziś o 18
własne
Autor Klaudia Gaicka18.11.2020

Najnowsze wiadomości z kraju. Strajk Kobiet wciąż jest aktywny, a swoje najbliższe działania zaplanował na dzisiejszy dzień. Już za kilka godzin rozpocznie się akcja ruchu w Warszawie.

Najnowsze wiadomości z kraju. Pomimo tego, że strajk kobiet stracił na liczebności, jego przedstawicielki wciąż walczą o swoje postulaty. Protesty w całej Polsce rozpoczęły się kilka tygodni temu, a dokładniej 22 października, kiedy Trybunał Konstytucyjny zakazał legalnej aborcji w przypadku wysokiego prawdopodobieństwa ciężkich wad płodu.

Zatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakaneZatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakaneCzytaj dalej

Nowe wiadomości dotyczące Strajku Kobiet w Polsce. Dziś rozpocznie się nowa akcja

Organizatorki ruchu zapowiedziały, że już dziś (18 listopada) o godzinie będzie miała miejsce kolejna akcja Strajku Kobiet.Jak podaje portal Webniusy.com, na Instagramie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet oświadczono, że tego dnia ma dojść do blokady Sejmu.

- PiS poległ na próbie wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji ścieżką mgr Przyłębskiej, czyli przez niby-Trybunał Konstytucyjny. Projekt zakazu wraca do Sejmu, i to w dwóch postaciach: zakazu Dudy i koszmarnego projektu Ziobry - czytamy w wiadomości.

Protest ma mieć formę spaceru pod siedzibą polityków. Organizatorki biorą pod uwagę, że przyjście tam także jutro (19 listopada) może okazać się konieczne.

- Spacerujemy pod Sejmem 18 listopada od godziny 18, ale może trzeba będzie wrócić tam na drugi dzień - wyjaśniają.

Ogólnopolski Strajk Kobiet udostępnił komunikat dotyczący nowego projektu ustawy, który zakłada skierowanie kobiet z wadą letalną płodu do hospicjum prenatalnego.

- W środę na posiedzeniu sejmu kolesie z „Solidarnej Polski” będą forsować projekt ustawy, który zakłada skierowanie kobiet, u których stwierdzono wadę letalną płodu, do hospicjum prenatalnego - wyjaśniono w wiadomości na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Wiśniewski nie wytrzymał, zrównał z ziemią Świerzyńskiego. Wszystko poszło na żywo w Polsacie
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Zdaniem organizatorek skraju ciężarna kobieta będzie tam otoczona „koordynatorami opieki paliatywnej” (mowa o lekarzach, psychologach i duchownych), którzy ustalą miejsce porodu, „ochronią kobiety do czasu porodu” i po nim.

- De facto chodzi o to, aby po stwierdzeniu wady podczas badań prenatalnych zamknąć ciężarne w czterech ścianach, żeby nie mogły dokonać aborcji tam, gdzie jest to legalne i bezpieczne – poinformował Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Strajk Kobiet Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  2. Żona Alberta Einsteina przeżywała koszmar. Mało kto wie, jak traktował ją znany noblista
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotych
  7. Podejrzewała, że mąż ją zdradza, zamontowała ukrytą kamerę. Na widok nagrania zdębiała w sekundę

Następny artykuł