wiadomości z Meksyku
unsplash Ashkan Forouzani
Autor Klaudia Gaicka - 19 Października 2020

To pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobiety

Do mediów napłynęły niepokojące wiadomości o pierwszym na świecie przypadku, kiedy zdiagnozowano superinfekcję. Kobiecie został wykonany panelowy test na wszystkie rodzaje wirusów, ponieważ była w grupie podwyższonego ryzyka.

Najnowsze wiadomości dotyczące SARS-CoV-2 pochodzą z Meksyku. Do tej pory odnotowano tam 851 tys. zakażeń, przy czym 4119 z nich, pochodzi z ostatniej doby. 721 tys. osób udało się wygrać walkę z chorobą, a aż 86 167 pacjentów zmarło.

W Meksyku odnotowano pierwszy przypadek tzw. superinfekcji. Jak podaje portal Abczdrowie.pl, tamtejsi specjaliści odkryli, że 54-letnia pacjentka miała jednocześnie COVID-19 oraz grypę AH1N1. Wiadomości o stanie zdrowia kobiety potwierdził na konferencji prasowej dyrektor generalny ds. epidemiologii w resorcie zdrowia Jose Luis Alomia.

Z ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieZ ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieCzytaj dalej

Najnowsze wiadomości z Meksyku. Pacjentka chora na COVID-19 miała w tym samym czasie grypę

Jak podano na konferencji, pierwsze symptomy zakażenia SARS-CoV-2 pacjenta zaczęła odczuwać pod koniec września bieżącego roku. Bezzwłocznie skontaktowała się z lekarzem, który skierował ją do lokalnego szpitala. Pacjentka była bardzo zagrożona ciężkim przebiegiem, ponieważ była leczona onkologicznie, cierpi na przewlekłą chorobę płuc oraz schorzenie autoimmunologiczne i otyłość.

Eksperci od razu podjęli decyzję o wykonaniu panelowego testu w kierunku różnych patogenów. Początkowo przyszły wyniki SARS-CoV-2, okazało się, że pacjentka jest zakażona. Podjęto leczenie, które okazało się na tyle skuteczne, że już między 5 a 6 października wypisano pacjentkę.

Niestety po dwóch dniach pacjentka znów trafiła do szpitala, miała wysoką gorączkę i złe samopoczucie. 10 października lekarze uzyskali wyniki badania panelowego w kierunku pozostałych wirusów. Okazało się, że 54-latka miała nie tylko COVID-19, lecz także grypę AH1N1.

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?
2.Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegół
3. Gdy się pojawią nasze serce potrzebuje pilnej pomocy. Objawy, których absolutnie nie wolno lekceważyć

To pierwszy taki przypadek na świecie, lekarze mówią o tzw. superinfekcji. Warto podkreślić, że wyniki do badania pochodziły z jednej i tej samej próbki, co wskazuje, że kobieta przechodziła zakażenie dwoma wirusami w jednym czasie. Całe szczęście dziś pacjentka czuje się już znacznie lepiej. Poprawił się nie tylko jej stan, ale i samopoczucie.

Rząd oficjalnie potwierdził. Pierwsze 500 łóżek na Narodowym jeszcze w tym tygodniuRząd oficjalnie potwierdził. Pierwsze 500 łóżek na Narodowym jeszcze w tym tygodniuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna utknęła w Grecji na kwarantannie. Nie wytrzymała, powiedziała jak całą prawdę. Skandal
  2. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  3. Wielka tragedia w życiu gwiazdy "M jak miłość". Dwie osoby z najbliższej rodziny zmarły w ciągu jednego tygodnia
  4. Lekarze są załamani i alarmują. Co dzieje się z polskimi szpitalami?
  5. Jeśli je zauważymy, z naszą odpornością jest źle. Objawy, których lepiej nie lekceważyć
  6. Rząd wprowadzi nowe świadczenie na czas pandemii. Możliwe 100 proc. dodatku do pensji i pełna wypłata podczas kwarantanny

Następny artykuł