Wkrótce zamknięcie żłobków i przedszkoli? Ważna zapowiedź Ministra Edukacji

wiadomości: żłobki i przedszkola
unsplash Joel Overbeck
Autor Klaudia Gaicka20.11.2020

Minister Edukacji przekazał wiadomości dotyczące żłobków i przedszkoli. Rodzice w końcu usłyszeli konkretne decyzje dotyczące następnych tygodni. Mogą odetchnąć z ulgą.

Minister Edukacji przekazał pilne wiadomości dla rodziców. W najnowszym komunikacie resortu edukacji i szkolnictwa poruszono temat niezwykle ważny dla tysięcy Polaków, których dzieci uczęszczają do przedszkoli i żłobków.

Przemysław Czarnek wziął udział w czwartkowej konferencji prasowej, podczas której musiał odpowiedzieć na wiele trudnych pytań dziennikarzy. Jego słowa rozwiewają wątpliwości co do najbliższej przyszłości najmłodszych.

Objawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do straceniaObjawy raka płuc widoczne na twarzy. Kiedy się pojawią nie ma chwili do straceniaCzytaj dalej

Minister przekazał pozytywne wiadomości. Rodzice odetchną z ulgą

Jak podaje portal Webniusy.com, Minister Edukacji przekazał do wiadomości publicznej informacje dotyczące przedszkoli i żłobków. Zapewnił, że rządzący na tę chwilę nie mają w planach zamykania placówek.

Dzieci wciąż będą do nich uczęszczać i nikt nie planuje żadnego trybu zdalnego w tym konkretnym przypadku. Rodzice z pewnością odetchną z ulgą, ponieważ nawet ciężko wyobrazić sobie taki tryb.

- Nie planujemy zawieszenia zajęć stacjonarnych w przedszkolach, ale wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii koronawirusa - zaczął zapytany Minister.

Polityk pozostawił jednak rządzącym pewnego rodzaju furtkę. Mamy jednak nadzieję, że nie będą z niej korzystać.

- To, że nie planujemy teraz, to nie znaczy, że nie będzie takiej konieczności w przyszłości, gdyby pandemia rozwijała się - wyjaśnił.

Te wiadomości z pewnością ucieszą rodziców maluchów, którzy w większości są przeciwko nauce zdalnej w przypadku tak małych dzieci.

Na informacje czekają także inni rodzice, ci, którzy opiekują się dziećmi nieco starszymi, jednak wciąż maluchami. Mowa oczywiście o uczniach najmłodszych klas podstawowych.

Dzisiaj grzeje:

1.Minister zdrowia przerwał milczenie. Wyjawił, jak w tym roku będzie wyglądać Boże Narodzenie
2.Lekarz ujawnił, co wyrabia się w szpitalu na Narodowym, wstydzi się sam za siebie. "Wyszydzają nas", kuriozalne sytuacje
3.Objawy chorej wątroby widoczne gołym okiem. Pod żadnym pozorem ich nie lekceważcie

Samobójstwo w szpitalu. Pacjent wyskoczył z oknaSamobójstwo w szpitalu. Pacjent wyskoczył z oknaCzytaj dalej

- Stan prawny jest dziś taki, że do 29 listopada mamy zaplanowaną naukę zdalną. Co będzie dalej, zobaczymy po 29 listopada. Jeśli doradcy premiera z zakresu epidemiologii uznają, że sytuacja jest na tyle opanowana, że dzieci mogą wrócić do szkół bez uszczerbku dla życia i zdrowia mieszkańców Polski, to będziemy wracać do systemu stacjonarnego - zapewnił.

Minister wyjaśnił, że w pierwszej kolejności wracaliby uczniowie klas 1-3, w dalszej kolejności 4-8, a na samym końcu szkoły średnie i wyższe.

Objawy cukrzycy. Warto zwrócić uwagę na nietypowe symptomyObjawy cukrzycy. Warto zwrócić uwagę na nietypowe symptomyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Zdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład Boeinga
  2. Polscy naukowcy dokonali bardzo ważnego odkrycia. Znaleźli niewiarygodnie dziwną planetę
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Maleńkie słoniątka wskoczyły do głębokiej rzeki. Powód chwyta za serce, urocze wideo
  7. 22-latka zrobiła sobie zdjęcie z chłopakiem. Dopiero później zauważyła porażający szczegół, zimny pot zalał ją w sekundę

Następny artykuł