Dr Grzesiowski zwolniony. Czy ekspert stracił posadę, bo naraził się władzy?

wiadomości: Grzesiowski stracił posadę
unsplash
Autor Klaudia Gaicka22.10.2020

Najnowsze wiadomości. Dr Paweł Grzesiowski utracił swoją posadę. Niestety lekarz nie może już pracować w placówce, w której do tej pory pracował. Wielu z nas zastanawia się, czy jest to kwestia tego, że ekspert często nie pochwalał działań rządu.

Najnowsze wiadomości. Dr Paweł Grzesiowski stracił posadę. Lekarz, który od początku ostrzegał przed lekkomyślnością i lekceważeniem pandemii, dziś nie pracuje już w miejscu, z którym go kojarzymy. Jeszcze do niedawna praktycznie w każdym artykule na temat eksperta pojawiało się także Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, w którym pracował Grzesiowski.

Jedna, banalna czynność może zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem . Brytyjscy naukowcy apelują, aby każdy o niej pamiętał, są jednak pewne wątpliwościJedna, banalna czynność może zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem . Brytyjscy naukowcy apelują, aby każdy o niej pamiętał, są jednak pewne wątpliwościCzytaj dalej

Najnowsze wiadomości. Dr Paweł Grzesiowski stracił posadę w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

Niestety nie wiemy, czy jego utrata związana jest, z tym że doktor nierzadko krytykował działania rządu i radził, jak jego zdaniem powinna wyglądać walka z pandemią. Bynajmniej nigdy nie był zdania, że pandemię możemy w jakikolwiek sposób lekceważyć. Przeciwnie, zawsze opowiadał się za rygorystycznymi, ale i przemyślanymi rozwiązaniami. Być może władzy nie spodobało się, że często krytykował brak konkretnych działań z jej strony.

- Nie podano żadnej nowej koncepcji, nie zmieniono zasad organizacji edukacji w szkołach. Wspomniano o 38 mln zł dla DPS-ów oraz o zapewnieniu dostaw remdesiviru - leku przeciwwirusowego. Ale konferencja nie wniosła nic nowego do całej strategii walki z epidemią. Przypomniano, że problem istnieje, że jest coraz większy i że rząd stara się coś zrobić w kierunku jego rozwiązania - oceniał 10 października w rozmowie z Onetem po konferencji premiera i ministra zdrowia ws. celów, jakie założył sobie rząd na walkę z pandemią.

Ekspert podkreślił niedawno także, że jesteśmy u progu katastrofy. Nic dziwnego, że większość obywateli łączy jego nie do końca ,,podległe” zachowanie ze stratą postady. Sam lekarz wyjaśnił przyczynę, lecz nie na tyle precyzyjnie, abyśmy mogli być pewnymi, że władze miały z tym cokolwiek wspólnego.

Dzisiaj grzeje: 1.Kiedy może zakończyć się pandemia? Są nowe prognozy ekspertów
2.Wiadomość z ostatniej chwili. Waśnie zapadła zatrważająca decyzja ws. aborcji w naszym kraju
3. Gwiazda "M jak miłość" walczyła o życie i zmagała się z ciężką chorobą. Objawy były niepozorne

Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek.Mocne słowa ratowniczki do wszystkich osób nie noszących maseczek."Taki jesteś bohaterski? To zapraszam na SOR"Czytaj dalej

- Mamy jedną godność, by mówić to, co się myśli, trzeba być niezależnym. Nie pracuję już w CMKP. Proszę przy moim nazwisku nie wpisywać tej afiliacji (szczególnie w mediach), aby uniknąć problemów. Bardzo dziękuję współpracownikom ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP za współpracę - napisał.

Mamy nadzieję, że pomimo tego Paweł Grzesiowski wciąż będzie udzielał obywatelom informacji, ponieważ jest jednym z bardziej cenionych w mediach specjalistów.

Dzieci boją się koronawirusa. Jak z nimi rozmawiać o pandemii, żeby nie wzbudzić paniki?Dzieci boją się koronawirusa. Jak z nimi rozmawiać o pandemii, żeby nie wzbudzić paniki?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Popularny bank ostrzega klientów. Już niebawem czekają ich spore utrudnienia
  2. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  3. Minister Zdrowia przekazał złe wieści. Już w przyszłym tygodniu może nas czekać gigantyczny wzrost zachorowań
  4. Adam Niedzielski przygotowuje się na najczarniejszy scenariusz. Szpitale tymczasowe w każdym mieście wojewódzkim
  5. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"
  6. Druzgocząca decyzja Ryanaira. Najbardziej uderza w pasażerów, turyści rwą włosy z głów
  7. Niespodziewana decyzja rządu, chodzi o nowe obostrzenia. Rzecznik właśnie potwierdził na twitterze

Następny artykuł