wiadomości z Korei
Fot. pixabay.com/ Peggy_Marco
Autor Klaudia Gaicka - 23 Czerwca 2020

Niespodziewane wiadomości obiegły media. Druga fala epidemii w Korei Południowej

Wiadomości z Korei Południowej są niepokojące. Krajowi udało się opanować epidemię po półtora miesięcznej kampanii dystansowej. Radość była jednak przedwczesna. W związku z rosnącą liczbą zachorowań burmistrz zapowiada powrót surowych reguł.

Wiadomości o przewidywanej drugiej fali zachorowań towarzyszą nam już od kilku tygodni. Nikt nie spodziewał się jednak, że fala nadejdzie aż tak szybko. Choć w wielu państwach sytuacja epidemiczna powoli się stabilizuje, inne doświadczają nowego wybuchu epidemii. Taka właśnie sytuacja ma miejsce w Korei Południowej.

46-latka chora na raka została uznana za zmarłą. Pracownicy zakłądu pogrzebowego nie mogli uwierzyć własnym oczom46-latka chora na raka została uznana za zmarłą. Pracownicy zakłądu pogrzebowego nie mogli uwierzyć własnym oczomCzytaj dalej

Wiadomości z Korei Płd. kraj doświadcza drugiej fali zachorowań

Jak podaje serwis Polsatnews.pl, druga fala pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 uderzyła w stolicę azjatyckiej państwa, miasto Seul. Pomimo tego, że przyrost zachorowań w Korei Płd. Jest najniższy od około miesiąca, władze ostrzegają. Ich zdaniem trzeba się szykować na długą walkę ze szkodliwym patogenem.

Co więcej, Agencja Yonhap uważa, że rzekoma mniejsza ilość nowych zakażeń wynika głównie ze zmniejszenia liczby wykonywanych testów na COVID-19. Lokalane władze ostrzegają przed lekceważeniem nowych ognisk chorobowych. To właśnie one doprowadziły do drugiej fali pandemii chwilę po tym, jak złagodzono restrykcje państwowe.

– Początkowo przewidywaliśmy, że druga fala pojawi się jesienią lub zimą. Nasze prognozy okazały się błędne. Sądzimy, że dopóki ludzie mają ze sobą bliskie kontakty, wciąż będzie dochodziło do infekcji – wyjaśnia szefowa Koreańskich Centrów Kontroli Chorób (KCDC) Dzeong Eun Kiong.

Do ustabilizowania się epidemii sceptycznie podchodzi również Burmistrz Seulu Park Won Sun. Wyjaśnił, że od początku maja do 11 czerwca współczynnik reprodukcji SARS-CoV-2 w ich kraju wzrósł do 1,79. Mężczyzna szacuje, że jeżeli tendencja wzrostowa zostanie utrzymana, w lipcu w kraju znów będzie ponad 800 nowych zachorowań dziennie.

Burmistrz zapewnił dodatkowo, że jeżeli liczba zachorowań będzie wzrastać lub jeżeli szpitale będą zajęte w 70 procentach, to powróci obowiązkowy dystans społeczny.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 31-letnia mistrzyni. Odeszła tuż po porodzie

2. Deszcz pieniędzy dla Polaków. Błyskawiczne decyzje, niemal 100% pozytywnych

Warto wspomnieć, że działania tamtejszych władz już raz poskutkowały opanowaniem lawinowego wzrostu zachorowań, który miał miejsce między lutym a marcem. W tym czasie w Korei Płd. Notowano ponad 900 zakażeń każdego dnia. Po półtora miesięcznej kampanii dystansowania społecznego, liczby te wyraźnie spadły do wartości jednocyfrowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zacznie się już niedługo, wstrząśnie wszystkimi Polakami. Jasnowidz Jackowski przewiduje ogromny skandal i kompromitację
  2. Ujawniamy prawdę nt. "amerykańskiego" projektanta z Wiadomości TVP, który chwalił Agatę Dudę. Mieszka w Warszawie i podejrzanie opublikował dziś film "modowy"
  3. IMGW wydało pilne ostrzeżenie. Dwa województwa z najwyższym stopniem zagrożenia, lepiej zostać w domu
  4. Tragiczne wiadomości o śmierci 25-latki. Przedawkowała popularne napoje
  5. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Z ostatniej chwili. Wielka gwiazda światowego sportu poważnie chora. Media przekazały dramatyczne wieści

Następny artykuł