Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób

nowe ognisko koronawirusa
fot. https://pixabay.com/ Vesna_Pixi
Autor Natalia Niewczas26.07.2020

Wiadomości napływające z województwa śląskiego są niepokojące - to właśnie tam pandemia rozwija się ostatnio w zastraszającym tempie. Z powodu wciąż wybuchających ognisk wstrzymywano pracę kolejnych kopalni. Teraz na Śląsku znów przybywa nowych zakażeń.

Wiadomości płynące prosto z województwa śląskiego niestety nie są dobre. Powstało tam nowe ognisko zakażeń COVID-19. Kolejnym centrum zakażeń koronawirusem stała się kopalnia Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Potwierdziły to badania przesiewowe pracowników, które wciąż trwają. Zakażonych będzie prawdopodobnie coraz więcej.

Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministraWszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministraCzytaj dalej

Złe wiadomości ze Śląska

Nowe wiadomości dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa od tygodni pojawiają się w mediach praktycznie każdego dnia. Przybywa zakażeń, ofiar śmiertelnych i kolejnych ognisk, stanowiących poważne zagrożenie epidemiologiczne. Sytuacja uparcie nie chce się poprawić, a kolejne zakłady pracy stają się źródłem potencjalnego niebezpieczeństwa.

Jak podaje portal rmf24.pl, koronawirus zaatakował w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej, gdzie chorobę stwierdzono w ciągu minionej doby aż u 125 pracowników. Testy na koronawirusa zostaną wznowione już od poniedziałku - w związku z wybuchem nowego ogniska COVID-19, na badanie czeka jeszcze ponad tysiąc osób. Badania mają zakończyć się w środę.

Nie tylko w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej przybywa nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej zdiagnozowano ponad 2 tysiące przypadków COVID-19. Wciąż wzrasta także liczba objętych kwarantanną pracowników PGG.

Dzisiaj grzeje: 1. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa
2. Szumowski zapowiada możliwy powrót maseczek. Zdradził nawet, kiedy będziemy musieli je ponownie założyć
3. W Niemczech planowali setki sklepów, postawili tylko 3. Nowa sieciówka wchodzi do Polski, plany są ambitne

Nowe przypadki zachorowania dotyczą nie tylko spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa, ale także tych prywatnych. Mowa o kopalni Silesia zlokalizowanej w Czechowicach-Dziedzicach. Na 300 przetestowanych pracowników w ubiegłą środę obecność koronawirusa stwierdzono aż u 72 z nich.

Zagrożenia, jakie niesie ze sobą wciąż rozwijająca się pandemia, nie należy ignorować. Przewidywana jest druga fala zakażeń, która według ekspertów ma uderzyć wraz z nadejściem jesieni. Obecnie województwo śląskie znajduje się na niechlubnym pierwszym miejscu listy najbardziej dotkniętych koronawirusem województw.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Tak wygląda grób ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę przykuwa jeden szczegół;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Oświadczył się plastikowej lalce, niedługo będzie ślub. Wspólne zdjęcia wbijają w fotel

Następny artykuł