Premier Morawiecki przekazał ważną wiadomość. Ustalono już, kiedy ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19

wiadomości szczepionka
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas27.12.2020

Najnowsze wiadomości dotyczące szczepień przeciw COVID-19. Zapisy na szczepienia ruszą w piątek 15 stycznia. Informacje podczas spotkania z dziennikarzami przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Ważne wiadomości dla wszystkich Polaków. Jak przekazał sam premier, zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 ruszają 15 stycznia; dziś w naszym kraju zaszczepiono już pierwszych polskich medyków. Pierwszym zaszczepionym pacjentem była naczelna pielęgniarka Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA (więcej >tutaj<).

Wiadomości dotyczące szczepionki na COVID-19 przekazał premier Mateusz Morawiecki

Jak podał do wiadomości publicznej Mateusz Morawiecki, szczepienia ruszą zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień. Polityk zapewnia, że sam również przyjmie preparat.

- 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia; zmierzam się tego pierwszego dnia zapisać na szczepienie zgodnie z harmonogramem uzgodnionym w ramach Narodowej Strategii Szczepień - przekazał polityk.

Jak podaje portal polsatnews.pl, zdaniem premiera tempo dostaw preparatu od firm Pfizer i BioNTech będzie stale rosło. Premier przypominał, że stabilizacja sytuacji epidemiologicznej w dużej mierze zależy od ilości osób chętnych na szczepienie.

Często łapią Cię skurcze? Uważaj, powód może być znacznie groźniejszy, niż niedobór magnezuCzęsto łapią Cię skurcze? Uważaj, powód może być znacznie groźniejszy, niż niedobór magnezuCzytaj dalej

- Jest rzeczą niezwykle ważną, aby pamiętać, że skuteczność samej szczepionki w całej populacji zależy od tego, ile osób się zaszczepi. Im większy procent to będzie, tym szybciej pożegnamy się z koronawirusem, tym lepiej będziemy mogli bronić wzrostu gospodarczego i rozpocząć normalny wzrost gospodarczy - informuje Mateusz Morawiecki.

Z wiadomości przekazanych przez szefa kancelarii premiera wynika, że do końca roku do naszego kraju dotrze 300 tys. dawek preparatu. Na tym nie koniec jednak transportów szczepionki do Polski.

- Do końca tego roku dotrze 300 tys. dawek szczepionki, a później co tydzień będą 300-tysięczne transporty; następnie, gdy kolejne (poza Pfizerem) firmy zarejestrują swoje produkty, ich liczba będzie wzrastała - mowi Michał Dworczyk.

W niedzielę 27 grudnia Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o kolejnych 3 678 zakażeniach COVID-19. Resort przekazał także przykre wiadomości o śmierci 57 pacjentów.

W Polsce stale przybywa również ozdrowieńców. Od początku epidemii w naszym kraju wyzdrowiało ponad 999 tys. pacjentów.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł