Wiadomości o zmianach w zakazie lotów międzynarodowych
pixabay.com/juliaorige
Autor Barbara Bujar - 28 Września 2020

Już za dwa dni wchodzą w życie nowe zakazy. Decyzja zapadła

Wiadomości o nowych obostrzeniach obiegły polskie media. Rząd zaktualizował listę krajów objętych zakazem lotów międzynarodowych. Rozporządzenie wejdzie w życie już 30 września. Choć najnowszy wykaz jest krótszy od tego, który obowiązywał w ciągu ubiegłych dwóch tygodni, wciąż znajduje się w nim 29 państw. Polaków ucieszy jednak fakt zniesienia zakazu podróży lotniczych do jednego z najpopularniejszych krajów Europy.

Wiadomości o epidemii koronawirusa i obowiązujących restrykcjach docierają do nas codziennie. Część z nich ogłaszana jest regularnie. Wśród takich informacji znajdują się między innymi te dotyczące powiatów objętych żółtą i czerwoną strefą. Systematycznością zmian charakteryzuje się także lista krajów, do których podróże lotnicze zostały wstrzymane. Przypomnijmy, że ostatnia aktualizacja wykazu nastąpiła 16 września. Dziś wiadomo, że będzie ona obowiązywać jedynie do 30 września. Rząd podjął bowiem kolejne decyzje.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje gwiazda kultowego horroruMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje gwiazda kultowego horroruCzytaj dalej

Wiadomości o zakazie lotów międzynarodowych. Hiszpania zniknęła z listy

Jak informuje serwis internetowy Radia Zet, nowe rozporządzenie rządu zacznie obowiązywać już od przyszłej środy 30 września. O tego dnia połączenia lotnicze między Polską a wskazanymi krajami z całego świata zostaną wstrzymane. Przypomnijmy, że nowelizacja wykazu jest sporządzana regularnie i obliczana na podstawie ilości zakażeń w danym państwie. Jeśli współczynnik z 14 dni przekracza 90 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców dany kraj trafia na listę objętą zakazem. Takie obliczenia mają być wykonywane w oparciu o dane Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Obecny wykaz zakazu lotów dotyczyć będzie 29 państw. Jak udało się ustalić Radiu Zet, znikną z niego kraje członkowskie Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Strefy Schengen, co oznacza, że wznowione zostaną podróże do Hiszpanii. Zdaniem Centrum Informacyjne Rządu na liście nie pojawi się także Ukraina.

Nowe wytyczne wejdą w życie już 30 września. Oczywiście eksperci cały czas będą monitorować sytuację epidemiologiczną na świecie. W razie wzrostu zagrożenia, zmiany koniecznie będą wprowadzane. Na ten moment zamknięcie lotnisk dla 29 krajów ma obowiązywać do 13 października.

Dzisiaj grzeje: 1. Fani pogrążyli się żałobie. Odeszła prawdziwa ikona muzyki
2.500 plus z problemami. Nie zauważysz zmian, możesz nie dostać świadczenia
3.Kolejna granica przekroczona. Ponad 1 milion ofiar koronawirusa

W obliczu najnowszych zmian od 30 września w Polsce nie wylądują samoloty z: Belize, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Federacyjnej Republiki Brazylii, Królestwa Bahrajnu, Izraela, Kataru, Kuwejtu, Libii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Republiki Argentyńskiej, Republiki Chile, Republiki Ekwadoru, Republiki Indii, Republiki Iraku, Republiki Kolumbii, Republiki Kostaryki, Republiki Libańskiej, Republiki Macedonii Północnej, Republiki Malediwów, Republiki Mołdawii, Republiki Panamy, Republiki Paragwaju, Republiki Peru, Republiki Trynidadu i Tobago, Republiki Zielonego Przylądka, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Sułtanatu Omanu oraz Wspólnoty Bahamów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne
  2. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka
  3. Potężny wybuch w bloku. Ewakuowano mieszkańców
  4. Dwa ogniska koronawirusa w jednym województwie. Przybyło ponad 1300 zarażonych
  5. U ginekologa usłyszała nietypową uwagę. Dopiero po kilku godzinach zrozumiałą co oznaczała
  6. Mało kto wie, jak uwielbiane przez Polaków orzechy włoskie wpływają na organizm. Zbieraliście już?

<>

Następny artykuł