wiadomości z polskiego miasta
Fot. pixabay.com/ Golda
Autor Klaudia Gaicka - 29 Maja 2020

Dramat w polskim mieście. 14-latka trafiła do szpitala na skutek podpalenia

Wiadomości z Tokocina są bardzo niepokojące. 14-latka wciąż znajduje się w szpitalu. Jej stan jest ciężki. Choć policja wciąż jeszcze bada tę sprawę, jeden z mundurowych skomentował całe zdarzenie. Najprawdopodobniej była to próba samobójcza.

Wiadomości z woj. Podlaskiego są bardzo niepokojące. 14-latka została zabrana przez pogotowie do szpitala. Stało się tak, ponieważ doszło do podpalenia. Szczegóły okoliczności wciąż bada policja, ale możliwe, że dziewczyna chciała popełnić samobójstwo. Procent małoletnich samobójców niestety wciąż wzrasta. Te straszne zdarzenia miały miejsce w Tokocinie (niedaleko Białegostoku) w piątek rano. Wyjątkowo niepokojące jest stanowisko asp. Marcin Gawrylukiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Mężczyzna powiedział w rozmowie z portalem Se.pl, że najprawdopodobniej nastolatka oblała się łatwopalną substancją i podpaliła. Czyli mogła to być próba samobójcza.

Chłoniak jest podstępnym nowotworem. Jakie są jego objawy i rokowania w przypadku wykrycia?Chłoniak jest podstępnym nowotworem. Jakie są jego objawy i rokowania w przypadku wykrycia?Czytaj dalej

Wiadomości z Tokocina. 14-latka w ciężkim stanie

Jak podaje portal RMF FM, 14-latkę pierwsza spostrzegła matka. Ugasiła pożar oraz zadzwoniła po karetkę. Dziewczynka znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim. Zdania na temat samobójstw są podzielone. Zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy osób w wieku nastoletnim. Prawdą jest, że powody, którymi kieruje się ofiara tych auto krzywdzących zachowań, są bardzo indywidualne. Czasem zachowania tego typu są swojego rodzaju próba ucieczki od przytłaczającej ofiarę rzeczywistości. Często te jednak jest to desperacki krzyk o uwagę i pomoc. Co więcej, zarówno samookaleczenie, jak i depresja, mogą wynikać z długo nieleczonej depresji.

Jeżeli widzimy, że zachowanie kogoś z naszych negatywnie bliskich się zmieniło, warto zaproponować mu pomoc. Być może to właśnie dzięki nam taka osoba ujdzie z życiem, ponieważ depresja jest chorobą śmiertelną.

Jeżeli potrzebujemy pomocy, możemy się zgłosić do instytucji pomocniczych, takich jak lekarz psychiatra lub psychoterapeuta. Jak podaje serwis Se.pl, szczegółowe porady zostaną nam również udzielone pod nr zaufania 800-70-22-22, lub 1161-23. Więcej informacji i spis organizacji pomocowych możemy również znaleźć na stronie www.samobojstwo.pl

Dzisiaj grzeje: 1. Profesor Krzysztof Simon ostrzega. "Absurdem jest mówienie, że mamy już wszystko za sobą"

2. Polacy pogrążeni w żałobie. Nie żyje Jerzy Pilch, tragiczne informacje przekazała żona

Choć liczba pożarów w Polsce nie wzrosła w ostatnich latach, wciąż jest niepokojąco wysoka. Przyczyny pożarów i podpaleń są różne. Oczywiście zwykle nie są one celowe, należy zachować szczególną ostrożność, obcując z samym ogniem (np. podczas odpalania domowego palnika gazowego, lub przy rozpalaniu ogniska) oraz przedmiotami, z których może się on wytworzyć. Co ciekawe, stosunkowo często przyczyną przypadkowego podpalenia jest niedopałek papierosa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje
  2. Przywiązał córkę do krzesła i przez 13 lat więził w piwnicy. Nie mieści się w głowie, cały świat zamarł
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. NBP wypuścił nowe monety. Różnią się diametralnie od tych, które mamy w portfelach

Następny artykuł