Do Europy dotarła kolejna fala uchodźców. Niestety okazało się, że większość z nich jest zarażona koronawirusem

Wiadomości o zakażonych uchodźcach
pixabay.com/neelam279
Autor Barbara Bujar29.07.2020

Wiadomości, które dotarły do nas z Malty, są przerażające. Na wyspę trafiła liczna grupa uchodźców, którą straż przybrzeżna uratowała przed utonięciem. Niestety, duża część migrantów to osoby zarażone koronawirusem. Władze próbują ograniczyć ryzyko rozprzestrzenienia się choroby i zadbać o bezpieczeństwo obywateli.

Europa bardzo często spotyka się ze zjawiskiem imigracji. Ludzie z innych kontynentów przybywają do niej, by móc zacząć nowe życie, ich zdaniem - lepsze. Tak było też tym razem, kiedy grupa, licząca około 100 osób, postanowiła przypłynąć na Maltę. Wiadomości, które przekazały władze państwa, nie były dobre. Nowi goście w większości okazali się nosicielami COVID-19.

Zaskakujące doniesienia Super Expressu. Jarosław Kaczyński wkrótce trafi na stół operacyjnyZaskakujące doniesienia Super Expressu. Jarosław Kaczyński wkrótce trafi na stół operacyjnyCzytaj dalej

Wiadomości z Malty. Ponad 60 migrantów z potwierdzonym koronawirusem

Jak donosi portal o2.pl, migranci, którzy postanowili przybyć do Europy to głównie obywatele Erytrei, Sudanu oraz Maroka. Ich podróż rozpoczęła się na wybrzeżu Libii, skąd wyruszyli niewielką łodzią. Po około 30-godzinnej przeprawie na pokładzie zaczęła zbierać się woda, a uczestnicy wyprawy zadecydowali o wysłaniu sygnału SOS. Z opresji uratowała ich maltańska straż wybrzeżna.

Po dotarciu na Maltę okazało się, że wśród 94 migrantów znajdują sie osoby zarażone koronawirusem. Dla władz była to przerażająca informacja, ponieważ do tej pory kraj świetnie radził sobie z epidemią. Od początku stwierdzono tam jedynie 708 przypadków zachorowania i 7 zgonów. Wszyscy uchodźcy zostali więc od razu wysłani na kwarantannę.

- Migranci, którzy przybyli łódką, zostali natychmiast wysłani na 14-dniową kwarantannę i przetestowani. Wynik pozytywny oznacza przymus izolacji. Pozostali będą poddani dalszej procedurze w ośrodku przejściowym - czytamy na portalu.

Testy potwierdziły obecność koronawirusa u 65 osób. Wyniki negatywne otrzymało natomiast 20 uchodźców. Pozostali w dalszym ciągu czekają na rezultaty badań. Władze państwa chcą zrobić wszytsko, aby to masowe zarażenie nie wpłynęło na zdrowie obywateli Malty. Tamtejsze Ministerstwo Zdrowia jednak uspokaja.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielkie kontrole policyjne na weselach? Poznaliśmy prawdę, nikt o niej głośno nie mówił
2. Fatalne, nagłe doniesienia na antenie RMF. Badania przesiewowe potwierdziły najgorsze, od jutra do środy planują przebadać 1, 4 tys. osób
3. 1200 zł dla prawie 60 tys. Polek. Niewiele osób wie, że po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni

Według maltańskiego resortu zdrowia liczne przypadki wśród grupy uchodźców sa nastepstwem tego, że przez długi czas przebywali oni blisko siebie. Szybka izolacja powinna sprawić, że ryzyko przeniesienia choroby na mieszkańców wyspy jest niewielkie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ojciec przez lata liczył wszystkie wydatki na córkę. Na 18. urodziny wręczył jej rachunek, kwota powala
  2. Pilna wiadomość dla milionów rodziców. Chodzi o pójście dzieci do szkół
  3. Ministrant dopuszczał się w kościele okropnych rzeczy. Został przyłapany;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł