wiadomości granice
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas - 29 Października 2020

Europejskie państwo zamyka granice z Polską. Decyzja może utrudnić życie wielu obywatelom

Pilne wiadomości: w Europie poważne zmiany, z utrudnieniami spotkają się szczególnie osoby, które często podróżują. Jedno z państw zamknęło granicę z Polską. Decyzja dotyczy także Litwy.

Najnowsze wiadomości: nasz wschodni sąsiad zamknął granicę z Polską. Doniesienia trafiły do mediów w czwartek 29 października. Zamknięta pozostaje granica Białorusi z Polską i Litwą, mogą przekroczyć ją jedynie wybrane osoby.

Episkopat Polski właśnie przekazał. Nie żyje znany polski biskupEpiskopat Polski właśnie przekazał. Nie żyje znany polski biskupCzytaj dalej

Ważne wiadomości: Białoruś zamyka granicę z Polską

Do mediów spływają ważne wiadomości - Białoruś zamknęła granicę z Polską. Od teraz mogą przekroczyć ją wyłącznie wybrane osoby, w tym dyplomaci.

Jak podaje portal tvn24.pl, o zmianach oficjalnie poinformowało między innymi polskie MSZ. Granicę wciąż mogą przekroczyć dyplomaci oraz kierowcy samochodów ciężarowych.

MSZ podaje, że informacje w tej sprawie przekazał białoruski Państwowy Komitet Graniczny. Oficjalny powód zamknięcia granic to dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju.

Według wiadomości, które docierają do mediów, oficjalnym powodem zamknięcia granic jest duży przyrost zakażeń koronawirusem, jaki od pewnego czasu obserwujemy w Polsce. W czwartek 29 września Ministerstwo Zdrowia potwierdziło ponad 20 tys. nowych przypadków zakażenia.

W sprawie zaistniałej sytuacji zabrała głos między innymi rzeczniczka litewskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wspomniała o sytuacji kierowców samochodów osobowych.

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.13-letnia dziewczynka została spryskana gazem podczas Strajku Kobiet w Warszawie. Mamy nagranie, które ujawnia porażające sceny
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Czy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzytaj dalej

- Białoruś nie wpuszcza samochodów osobowych od strony Litwy na swoje terytorium, powołując się na koronawirusa - przekazała Bożena Zaborovska.


Władze Białorusi podjęły również decyzję o zamknięciu granicy kraju z Ukrainą. Potwierdza to Państwowa Straż Graniczna Ukrainy. Zgodnie z najnowszymi wiadomościami spływającymi do mediów, ograniczenia zaczęły obowiązywać w czwartek wieczorem.

- Nie wiadomo jednak, jak długo będą obowiązywać - podaje do wiadomości publicznej Ukrinform.

Polscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązaniePolscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Godziny dla seniorów kuriozalną sytuacją i solą w oku. Sklepy żądają zmian
  2. CD Projekt RED włącza się do protestów kobiet. Opublikowano wymowną grafikę
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Są zabici i dziesiątki rannych, wybuchła panika. Trzęsienie ziemi uderzyło, odczuli je w Europie
  7. Kulminacja protestów w stolicy. Relacja na żywo [aktualizowana]

Następny artykuł