Wiadomości rzecznika rządu o możliwym powrocie obowiązkowej kwarantanny
własne
Autor Barbara Bujar - 30 Lipca 2020

Rzecznik rządu przekazał pilną wiadomość do wszystkich Polaków. W ciągu kilku dni może zapaść decyzja, która zmieni plany wielu osób

Wiadomości, które przekazał rzecznik rządu, mogą wzbudzić niepokój wielu osób. Piotr Müller poinformował, że rząd rozważa przywrócenie jednego z obostrzeń. Ma ono dotyczyć Polaków, którzy planują powrót do kraju z zagranicy. Decyzja w tej sprawie może zapaść już w ciągu kilku najbliższych dni.

Wiadomości w sprawie najnowszych ustaleń rządu Piotr Müller przekazał podczas czwartkowej wizyty w studiu Polsat News. W trakcie rozmowy rzecznik wypowiedział się na temat epidemii koronawirusa, która w naszym kraju trwa już od kilku miesięcy.

Choć początkowe obostrzenia związane z licznymi zachorowaniami na COVID-19 zostały już częściowo zdjęte, pewne z nich nadal obowiązują. Polacy nadal muszą zachowywać między sobą bezpieczny dystans, a w zamkniętych przestrzeniach publicznych pamiętać o zakrywaniu nosa i ust. Mogą natomiast wyjeżdżać za granicę i nie martwic się przy tym o obowiązku odbycia kwarantanny po powrocie do kraju. To jednak może się niedługo zmienić.

Nie żyje 47-letnia aktorka. Po długiej walce przegrała z białaczkąNie żyje 47-letnia aktorka. Po długiej walce przegrała z białaczkąCzytaj dalej

Rzecznik rządu przekazał ważne informacje. Obowiązek kwarantanny może zostać przywrócony

Jak donosi Super Express, rzecznik rządu Piotr Müller gościł w czwartek rano w studiu Polsat News. W trakcie rozmowy mężczyzna został zapytany o sytuację naszego kraju w walce z koronawirusem. Wiadomości, które przekazał, dotyczyły głównie tych, którzy swój wakacyjny urlop zaplanowali za granicą. W związku z tym, że w wielu państwach znów stwierdza się wzrost zakażeń, rząd rozważa ponowne wprowadzenie jednego z obostrzeń.

- Powrót ograniczeń jest możliwy, ale mamy nadzieję i do tego dążymy aby to nie był taki lockdown, jak wcześniej - powiedział Müller.

Do tej pory spędzanie wakacji za granicą nie stanowiło dla Polaków większego problemy. Powrót z lipcowych wczasów nie wiązał się bowiem z obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny domowej. W sierpniu może się to zmienić. Choć taka decyzja w tej sprawie nie została jeszcze przesądzona, rząd poważnie się nad nią zastanawia.

- Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii czy Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń - zdradził.

Dzisiaj grzeje: 1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
2.Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
3. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy

Powrót do obowiązkowej kwarantanny domowej może nastąpić już niebawem. Müller miał stwierdzić, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Rząd może wprowadzić obostrzenie za dwa albo trzy tygodnie, a nawet w przeciągu najbliższych dni.

- Wyjaśnił, że jest to w głównej mierze zależne od tego, jak epidemia "będzie uderzać w innych krajach" - informuje Super Express.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Minister potwierdza. Zacznie się już w niedzielę
  2. TIR znów uderzył w wiadukt na Ostrobramskiej. Duże utrudnienia dla kierowców, na miejscu akcja służb
  3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?;
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. 17-latek ożenił się z 51-latką. Jak wyglądają i jak im się wiedzie 18 lat później?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł