Fatalna pomyłka i mrożące krew w żyłach konsekwencje. Ciało górnika całą noc leżało przed kopalnią

Wiadomości o śmierci górnika
pixabay.com/Free-Photos
Autor Barbara Bujar30.10.2020

Przerażające wiadomości napłynęły ze Śląska. Katowiccy policjanci przez całą noc pilnowali ciała zmarłego górnika. 58-letniego mężczyzny nie udało się uratować po tym, jak zasłabł przed kopalnią. Na miejscu nie zjawił się jednak lekarz, który miał wystawić kartę zgonu. Odmowę przyjazdu tłumaczył błędem ratowników medycznych. Sprawę skomentowała lokalna policja.

Wiadomości o śmierci 58-letniego górnika obiegły całą Polskę. Ciało mężczyzny przez całą noc leżało przed kopalnią. Z powodu nieporozumień między lekarką a ratownikami medycznymi pracownicy zakładu pogrzebowego mogli odebrać je dopiero po kilku godzinach.

Zacznie się już w poniedziałek. Polacy powinni być przygotowaniZacznie się już w poniedziałek. Polacy powinni być przygotowaniCzytaj dalej

Przerażające wiadomości ze Śląska. Lekarka przez całą noc nie chciała przyjechać do zmarłego pacjenta

Jak donosi Polsat News, do tragicznego zdarzenia doszło w środę przed kopalnią Wesoła-Mysłowice. W pewnym momencie 58-letni górnik osunął się na ziemię i stracił przytomność. Na miejscu natychmiast pojawił się zespół ratowników medycznych. Niestety, mimo prób reanimacji mężczyzny nie udało się uratować.

W związku ze śmiercią górnika przed kopalnią pojawiła się także policja. O szczegółach sprawy poinformowała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, mł. asp. Agnieszka Żyłka.

- Przed godz. 23 w środę otrzymaliśmy zgłoszenie, że przed kopalnią Wesoła-Mysłowice zasłabł mężczyzna. Mimo reanimacji przez zespół medyczny 58-latek zmarł - poinformowała w rozmowie z dziennikarzami serwisu.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami obecni na miejscu ratownicy medyczni wypełnili kartę informującą o podjętych czynnościach. Zawiadomili także lekarkę, która powinna zjawić się przed kopalnią i wystawić kartę zgonu. Ta jednak odmówiła przyjazdu.

Pani doktor stwierdziła, że w dokumencie sporządzonym przez ratowników jako miejsce wpisana została kopalnia Mysłowice-Wesoła, a nie Katowice, na których terenie leżało ciało mężczyzny. W związku z tym nie widziała podstaw do tego, żeby przyjechać. Nie był to bowiem jej rejon.

- Niestety ludzki błąd, ratownicy wykonują naprawdę ciężką pracę, są zmęczeni. Miejscem wpisanym w karcie informacyjnej zasugerowała się lekarka ze szpitala w Murckach, która tej nocy miała uprawnienia do wystawiania karty zgonu i odmówiła przyjazdu - dodała rzeczniczka.

Ratownicy i policjanci jeszcze kilkukrotnie próbowali skłonić lekarkę do przyjazdu i wystawienia karty zgonu. Niestety bezskutecznie. Dokument sporządził dopiero lekarz z kopalni, który przyszedł rano do pracy.

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.Wszyscy przegapili informację. Sanepid pyta o miejsce na zbiorowe mogiły. Przerażające doniesienia
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Znaliśmy go z Znaliśmy go z "M jak miłość", "Barw szczęścia i "Na dobre i na złe". Nie żyje Krzysztof RogalaCzytaj dalej

Ciało 58-letniego górnika leżało przed kopalnią Mysłowice-Wesoła od godziny 23:00 w środę do czwartku rana. Pracownicy zakładu pogrzebowego zabrali je około godziny 8:30.

Obrazy Pacjenci.pl"To nie były objawy, o których czytałam w internecie." Znana dziennikarka opowiada o walce z koronawirusemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Godziny dla seniorów kuriozalną sytuacją i solą w oku. Sklepy żądają zmian
  2. Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. TVN pilnie alarmuje, zacznie się dziś z samego rana, potrwa do 6:00 w sobotę. Lepiej odwołać wszystkie wyjazdy
  7. Minister Zdrowia zachwycony tempem budowy szpitala tymczasowego. Rząd szykuje niespodziankę dla lekarzy

Następny artykuł