Z ostatniej chwili: wiemy, co z dniem 1 listopada. Zapadła ostateczna decyzja

Wiadomości o obostrzeniach na 1 listopada
.
Autor Karol Zaborowski30.10.2020

Podczas konferencji prasowej premier Morawiecki przekazał wiadomości co do decyzji, jaka zapadła w sprawie nadchodzących świąt. Wiemy już, co nas czeka 1 listopada i nie tylko.

Polacy z wyczekiwaniem czekali na wiadomości, jakie dzisiaj podczas konferencji prasowej miał przekazać premier Morawiecki oraz minister zdrowia. Szczególnie że od pewnego czasu w mediach pojawiały się różne doniesienia dotyczące nadchodzących świąt.

W tej sprawie eksperci byli jednogłośni, że 1 listopada cmentarze w całej Polsce powinny zostać zamknięte, aby ograniczyć rozprzestrzenia się koronawirusa w naszym kraju. Teraz już wiemy, jaką decyzję podjął rząd.

Nieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny terminNieoficjalne: lockdown w Polsce możliwy już niebawem. Współpracownik premiera uchylił rąbka tajemnicy, padł konkretny terminCzytaj dalej

Przekazano wiadomości co do obostrzeń na 1 listopada

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki podkreślił, że druga fala koronawirusa jest o wiele groźniejsza niż pierwsza. Dobitnie pokazują to statystyki publikowane przez ministerstwo zdrowia, ponieważ dzisiaj padł kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość osób zdiagnozowanych w ciągu 24 godzin.

Tendencja wzrostowa w tym zakresie zmusiła rząd do podjęcia decyzji o zamknięciu wszystkich cmentarzy we Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny, a także dzień przed tymi świętami.

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.Uwaga, właśnie weszły nowe zakazy. Sytuacja w Polsce jest dramatyczna, rząd ogłosił bardzo ważne zmiany
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorkaCzytaj dalej

Już od dłuższego czasu pojawiały się doniesienia, że takie obostrzenia mogą się pojawić, co nie spodobało się wielu osobom. Polacy do końca mieli nadzieję, że będą mogli w te dni pójść na cmentarz i odwiedzić groby swoich bliskich. Niestety cały czas odnotowujemy gwałtowne wzrosty zachorowań, co wymusza dodatkowe ograniczenia dla nas wszystkich. Według danych przestawionych przez MZ w ciągu ostatniej doby COVID-19 zostało zdiagnozowane u ponad 21 tysięcy osób, co stanowi najwyższy wynik od początku epidemii.

Mateusz Morawiecki już na początku swojej wypowiedzi podkreślił, że sam ubolewa nad tą decyzją, ponieważ bardzo mu zależy, aby odwiedzić grób swojego ojce. Jednak w aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju o wiele ważniejsze jest spowolnienie rozwoju epidemii, ponieważ od tego zależeć może zdrowie, a także życie wielu osób. Premier jednocześnie podkreślił, że osoby starsze, które są szczególnie zagrożone infekcją, powinny, nie wychodzić z domu.

Straszny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pojazd dachował, są poszkodowaniStraszny wypadek z udziałem karetki pogotowia. Pojazd dachował, są poszkodowaniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerytury jednak nie tak wysokie jak myślano? Miał być raj i stos dodatków dla emerytów, będzie walka o każdy grosz
  2. Zjawisko, które nie pojawiało się od dekad. Księżyc w Halloween będzie wyjątkowy
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Zamykają cmentarze na Wszystkich Świętych. Premier potwierdził, ważna wiadomość dla podróżujących
  7. Zacznie się już o godzinie 17. Protestujący ruszą z trzech miejsc, będą ogromne utrudnienia

Następny artykuł