Wszystko zaczęło się od nietypowego objawu. Mała Wiktoria walczy o życie

Wiktoria Krawczyk
pixabay.com/Mylene2401
Autor Natalia Niewczas12.11.2020

Do niedawna Wiktoria żyła jak każda pięciolatka: napawała dumą swoją mamę, chodziła do przedszkola i spędzała czas w gronie rówieśników. To wszystko momentalnie skończyło się w dniu postawienia wyjątkowo okrutnej diagnozy. Pierwszym niejasnym zwiastunem nadchodzącego nieszczęścia był wyjątkowo nietypowy objaw.

Rok temu bliskich Wiktorii zaalarmował nietypowy symptom, z którym borykała się 4-letnia wówczas dziewczynka. Dziecko obawiało się chodzenia po schodach. Wiktoria trafiła na konsultację do neurologa - już wtedy lekarz wspomniał o zaburzeniach, które mają swój początek w dzieciństwie. Potem było tylko gorzej.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znany polski aktorCzytaj dalej

5-letnia Wiktoria walczy o życie

W październiku Wiktoria Krawczyk doświadczyła kolejnych problemów. Tym razem nieprawidłowo funkcjonował zmysł wzroku - dziewczynka widziała podwójnie. Bliscy zwrócili także uwagę na to, że u dziecka pojawił się zez.

Jak podaje portal popularne.pl, Wiktoria była zapisana na szczepienie, co umożliwiało konsultację ze specjalistą w gabinecie. Lekarz zalecił wykonanie badania dnia oka, następnie pilną tomografię głowy. Koszmar zaczął się na dobre.

Choć ma dopiero 5 lat, Wiktoria, podobnie jak jej rodzina, musiała stawić czoła bezwzględnej prawdzie: złośliwy guz pnia mózgu, nieoperacyjny. Dodatkowy rezonans tylko przypieczętował diagnozę.

O tym, z czym obecnie na co dzień muszą mierzyć się bliscy Wiktorii i ona sama, wielu z nas boi się choćby pomyśleć. Na barkach rodziny dziewczynki spoczęła prawdziwa beznadzieja i nieopisane cierpienie.

Los posłał jednak Wiktorii swój subtelny uśmiech - pod koniec października z rodziną dziewczynki skontaktowała się pani Dominika, mama Kubusia. To od niej rodzice 5-latki dowiedzieli się, że istnieje nadzieja. Jest nią wyjazd zagranicę.

Badania i leczenie w Zürychu w przypadku Wiktorii może okazać się jedyną szansą. Czas nie jest jednak sprzymierzeńcem dziewczynki - nowotwór potrafi bowiem działać niezwykle szybko.

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Wszystko trwało tylko chwilę, sekundy dzieliły kobietę od śmierci. Pitbull poświęcił się, aby uratować właścicielkę
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Jak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćJak chronić swoje zdrowie w czasie pandemii? NFZ podał 10 podstawowych zasad, dziś każdy powinien je znaćCzytaj dalej

Rodzina całym sercem pragnie wyrwać dziewczynkę z rąk śmierci. Ponieważ badania i leczenie w Szwajcarii dużo kosztuje, bliscy zorganizowali zbiórkę pieniędzy w Internecie (serwis zrzutka.pl).

- Chciałabym, aby poznała, co to znaczy iść do pierwszej klasy, jak smakuje Komunia Święta, co to pierwszy pocałunek, pierwsza miłość, mąż i miłość macierzyńska. Pomóż jej tego zasmakować - pisze mama dziewczynki, Paulina.

Edyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówEdyta Górniak wywołała prawdziwą burzę. Wypowiedziała się o chorych na COVID-19, eksperci nie szczędzą mocnych słówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na zasiłek możesz trochę poczekać. Nad ZUS widmo paraliżu
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Tysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowania
  7. Pijany kierowca wjechał w słup. Policjanci zamarli, gdy zorientowali się, kogo zatrzymali

Następny artykuł