Wiosna: według eksperta nie powstrzyma koronawirusa
pixabay_qimono
Autor Damian Witoń - 11 Marca 2020

Wiosna prawdopodobnie nie powstrzyma epidemii koronawirusa. Ekspert nie pozostawia złudzeń

Wiosna według wielu osób ma być przełomowym okresem w rozprzestrzenianiu się epidemii koronawirusa w Polsce. Niektóre osoby twierdzą, że powstrzyma jego ekspansję. Ekspert uważa jednak, że ludzie głoszący tę teorię nie mają racji.

Wiosna ma być według wielu okresem, w którym rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa ustanie. Niestety istnieje wiele wskazówek, które świadczą o tym, że takie przekonanie może być błędne. Na ich temat wypowiedział się ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń.

We Włoszech wciąż szaleje epidemia. Kobieta ze względu na kwarantannę nie może opuścić mieszkania, w którym znajduje się ciało jej mężaWe Włoszech wciąż szaleje epidemia. Kobieta ze względu na kwarantannę nie może opuścić mieszkania, w którym znajduje się ciało jej mężaCzytaj dalej


Wiosna według opinii eksperta nie powstrzyma epidemii koronawirusa

Epidemia wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się po całym świecie w niepokojącym tempie. Ostatnio dotarła również do Polski, w której potwierdzono oficjalnie już 25 przypadków zarażeń. Niektórzy ludzie upatrywali nadziei w wiośnie, która według nich miała powstrzymać epidemię w naszym kraju. Według eksperta w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, wykładowcy Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP doktora Pawła Grzesiowskiego tak się jednak nie stanie.

-Wirus roznosi się w różnych krajach, gdzie temperatura w tym momencie wynosi od zera do plus 20 stopni. Na pewno nie spodziewam się, żeby sama wyższa temperatura i promieniowanie słoneczne UV zatrzymało wirusa. - informuje doktor

Jak podaje portal zdrowie.dziennik.pl, nie oznacza to, że zmiana warunków panujących w kraju, która nastąpi wraz z nadejściem cieplejszych pór roku, nie będzie miała żadnego wpływu na rozwój epidemii.

-Gdy jest cieplej, częściej wychodzimy na dwór, przebywamy rzadziej w zamkniętych pomieszczeniach i częściej otwieramy okna. W ten sposób w naturalny sposób stworzymy wirusowi trudniejszej warunki do rozprzestrzeniania- dodaje Grzesiowski

Wyższa temperatura może również spowodować, że wirus będzie w stanie wytrzymać mniejszą ilość czasu na różnego rodzaju powierzchniach. Obecną sytuację epidemiologiczną ekspert ocenia jako stabilną. Zaleca jednak zachowanie ostrożności i ograniczenie kontaktów z innymi osobami do minimum.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus zaczął się zmieniać? Pojawiły się zupełnie nowe objawy choroby

2. Wszyscy mieli nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Niestety, znany muzyk zmarł w wyniku zarażenia koronawirusem

W przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, bóle mięśni, kaszel, duszności, bóle mięśni czy zmęczenie, należy pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z najbliższym punktem sanepidu. W uniknięciu zarażenia oprócz izolacji, pomóc może również odpowiednia higiena, a szczególnie częste i dokładne mycie rąk przy pomocy środków dezynfekujących.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że unikną zarażenia spożywając popularny produkt. Nie żyją, 27 ofiar śmiertelnych za granicą
  2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy
  3. Wojciech Cejrowski wypowiedział się w temacie koronawirusa. Podróżnik znów szokuje
  4. 13-letnia Marta umiera na białaczkę. Jedyną szansą jest niezwykle drogi lek
  5. Próbowali uchronić się przed epidemią, znaleźli w internecie sposób. 27 osób nie żyje
  6. Planujesz zrobić zapasy żywieniowe? W jednym sklepie będzie to się opłacało najbardziej

Następny artykuł