Wirus zdaniem Brytyjczyków zaatakował znacznie więcej Chińczyków, niż podają tamtejsze władze
facebook_Boris Johnson
Autor Aneta Młodawska - 1 Kwietnia 2020

Media donoszą: brytyjskie władze oskarżają Chiny o fałszowanie danych. Według nich zarażonych jest kilkadziesiąt razy więcej

Wirus SARS-CoV-2 spowodował na całym świecie ponad 862 tys. zachorowań. Przypadków zarażenia w Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Hiszpanii jest już znacznie więcej niż w Chinach, których populacja przekracza 1,4 mld osób. W związku z tym brytyjscy urzędnicy oskarżają chiński rząd o zatajanie liczby faktycznie zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Wirus SARS-CoV-2 pojawił się już w 200 krajach. Chińskie władze podają, że ofiar śmiertelnych jest tam 3 316 na 82 308 zakażonych. Z kolei w Wielkiej Brytanii na 25 499 chorych osób zmarło dotychczas aż 1 793 pacjentów. W związku z dość niską liczbą ofiar śmiertelnych w Chinach brytyjscy urzędnicy oskarżają chiński rząd o zatajanie liczby faktycznie zarażonych SARS-CoV-2.

Nowy koronawirus po raz pierwszy został odkryty w chińskim mieście Wuhan. W ciągu kilku miesięcy patogen rozprzestrzenił się praktycznie na cały świat. Do tej pory zaraziło się nim ponad 800 tys. osób. W Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Hiszpanii zanotowano już więcej chorych niż w Chinach, które zgłosiły tylko 82 198 przypadków zarażenia wirusem na ponad miliard mieszkańców.

39-latek zarażony koronawirusem nagrał film. Wszystko po to, by pożegnać się z rodziną39-latek zarażony koronawirusem nagrał film. Wszystko po to, by pożegnać się z rodzinąCzytaj dalej

Wirus SARS-CoV-2 zdaniem brytyjskiego rządu zaatakował znacznie więcej Chińczyków, niż podają tamtejsze władze

Jak podaje Business Insider, brytyjski rząd oskarża Chiny o szerzenie dezinformacji na temat faktycznej liczby chorych na COVID-19 w tym kraju. Brytyjscy urzędnicy podejrzewają, że faktyczna liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 może być tam od 15 do 40 razy wyższa.

Brytyjczycy oskarżają chiński rząd również o to, że poprzez oferowanie pomocy krajom najbardziej dotkniętym epidemią, próbują rozszerzyć swoją potęgę gospodarczą. Przypomnijmy, że niedawno premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson również uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Szef rządu Wielkiej Brytanii apeluje do swoich rodaków o przestrzeganie ścisłych zasad dystansu społecznego. Zapewnia ponadto, że rząd robi wszystko, aby odpowiednio przygotować się do apogeum epidemii, który Wielka Brytania ma jeszcze przed sobą.

Dzisiaj grzeje: 1. Zaskakujące słowa kapłana. Według niego ksiądz nie może roznosić koronawirusa

2. Duży bank przyznaje, że nie ma pieniędzy. "Za dużo wydaliśmy przed epidemią"

- Im bardziej wszyscy przestrzegamy zasad, tym mniej żyć będzie straconych i tym szybciej wszystko wróci do normy. - mówi Johnson.

Brytyjski rząd w walce z epidemią wprowadził obostrzenia dotyczące wychodzenia z domu. Jak podaje portal medonet.pl, mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą opuszczać dom tylko z ważnych powodów, a w przypadku nieprzestrzegania zasad izolacji, policja ma prawo ich ukarać. Do tej pory potwierdzono ponad 862 tys. przypadków zakażenia. Od początku epidemii zmarło ponad 42 tys. osób. W Europie największy problem z wirusem z Wuhan mają Włochy, a także Hiszpania i Niemcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne, sprzedawcę ze sklepu odwieziono do szpitala. Sprawczyni zamieszania zaczęła uciekać, policja ruszyła w pościg, po schwytaniu grozi jej 10 lat więzienia
  2. Media dotarły do dawnych kolegów Szumowskiego. Obnażyli całą prawdę, zdradzili ich prywatne rozmowy
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Będzie dodatkowy dzień wolny od pracy? Morawiecki ma nowe prawo, może go ogłosić lada dzień

Następny artykuł