wirus_nowe_sposoby_zakazen
pixabay_jarmoluk
Autor Damian Witoń - 3 Lutego 2020

Nowe szczegóły dotyczące koronawirusa. Patogen roznosi się nie tylko przez powietrze

Wirus z Wuhan, którego obawia się obecnie chyba cały świat ukazał swoje nowe oblicze, dzięki odkryciu chińskich naukowców. Okazało się, że może roznosić się innymi drogami, niż tylko przez powietrze. Niestety oznacza to, że walka z nim będzie jeszcze trudniejsza.

Wirus z Wuhan odkrył przed naukowcami kolejną swoją tajemnicę. Niestety jej wyjawienie nie oznacza dla świata niczego dobrego, ponieważ okazało się, że istnieją inne, nieznane dotąd metody, którymi rozprzestrzenia się po świecie. Odkrycie oznacza, że walka z koronawirusem może okazać się jeszcze cięższa, niż zakładano.

Zioła, które zapewnią dobry nastrój. Zdecydowanie warto po nie sięgaćZioła, które zapewnią dobry nastrój. Zdecydowanie warto po nie sięgaćCzytaj dalej

Wirus roznosi się nie tylko drogą kropelkową

Dotychczas istniało przekonanie, że zarażenie koronawirusem może odbywać się jedynie drogą kropelkową. Najnowsze badania naukowców z Pekinu pokazują, że jest również inna możliwość. Jak podaje portal o2.pl, chińskie serwisy informacyjne przekazały wczoraj, że rezultat badań na obecność wirusa w kale, które zostały przeprowadzone przez Uniwersytet Wuhan oraz Chińską Akademię Nauk, dały rezultat pozytywny.

Badania udowodniły, że koronawirus roznosi się również drogą fekalno-oralną, co tylko zwiększa możliwości jego rozprzestrzeniania. Kierownik wydziału kontroli zakażeń miejskiego szpitala Siaogang w Kaoshiung Chang Ko stwierdził, że takie wyniki uzyskane w laboratorium nie są wcale zaskakujące, ponieważ do takich samych wniosków doszli już również amerykańscy naukowcy.

Roznoszenie się koronawirusa drogą fekalno-oralną sprawia, że zapobieganie dalszej jego ekspansji będzie tylko trudniejsze. W związku z tym faktem naukowcy zwracają uwagę, aby nigdy nie zapominać o spuszczaniu wody po skorzystaniu z toalety oraz dokładnym myciu rąk. Takie działania powinny w pewnym stopniu ograniczyć ryzyko kolejnych infekcji.

Wirus z Wuhan odpowiada za śmierć już ponad 300 osób. Szacuje się, że obecnie na całym świecie liczba zakażonych osób przekroczyła już 14 tysięcy, chociaż w rzeczywistości może być ona znacznie większa, ponieważ jak odkryto niedawno, niektóre osoby, w których ciele znajduje się koronawirus nie przejawiają żadnych objawów, natomiast mogą zarażać. Według oficjalnych danych wirus przedostał się już do 25 krajów na całym świecie. Na chwilę obecną nie odnotowano żadnego zgonu, który byłby następstwem działania koronawirusa w Europie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiana aktorka ma nawrót nowotworu. Była zdrowa tylko 5 lat
  2. Mądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do leków
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Genialny domowy trik na pozbycie się kataru w 25 sekund. Nawet lekarze będą zdziwieni

Następny artykuł