wirus z Wuhan
unsplash_Free To Use Sounds
Autor - 8 Lutego 2020

Przez swoje kłamstwo naraził ponad 4 tysiące ludzi. Niektórzy z nich zostali zarażeni wirusem z Wuhan

Wirus z Wuhan wciąż stanowi poważne zagrożenie na całym świecie. Niektóre kraje wprowadziły obostrzenia na międzynarodowych lotniskach i w związku z tym pasażerowie przybywający z Wuhan są poddawani badaniom lekarskim. Niemniej jednak w czasie kontroli dochodzi do przekazywania fałszywych informacji. Tak stało się bowiem w Fujian – prowincji w południowo-wschodnich Chinach nad cieśniną Tajwańską.

Wirus z Wuhan jest przyczyną coraz większej ilości ofiar śmiertelnych. W walce z chorobą nie pomaga nieodpowiedzialne zachowanie turystów, którzy starają się ukryć fakt przebywania w epicentrum choroby.

Mężczyzna, który jakiś czas temu zjawił się po podróży w swojej rodzinnej miejscowości Fujian, skłamał na temat miejsca, z którego przyjechał. Człowiek pod koniec stycznia zeznał, iż wrócił z Filipin, jednak prawda okazała się inna. Mężczyzna próbował ukryć fakt pobytu w Wuhan, mieście, gdzie koronawirus zbiera śmiertelne żniwo.

Badania krwi mogą dać wiele informacji na temat naszego zdrowia. Warto wiedzieć, jak je interpretowaćBadania krwi mogą dać wiele informacji na temat naszego zdrowia. Warto wiedzieć, jak je interpretowaćCzytaj dalej

Wirus z Chin stał się poważnym zagrożeniem dla mieszkańców Fujian za sprawą kłamstwa zakażonego

Mężczyzna po powrocie z Wuhan nie dość, że nie poddał się kwarantannie, to udał się jeszcze na dwa bankiety, w których brało udział ponad 4000 osób. W pierwszym wziął udział 21 stycznia, zaraz po powrocie do domu. Udał się wtedy na bankiet z udziałem ponad 3000 osób. Na kolejnej imprezie pojawił się 24 stycznia. Było to wesele, w którym wzięło udział ponad 1000 gości. Warto dodać, że dzień wcześniej mężczyzna poczuł się źle, dlatego poszedł do lokalnej apteki po lekarstwa. Nie skłoniło go to jednak by poddać się badaniom i zrezygnować z udziału w imprezie weselnej.

Mężczyzna udał się na kontrolę lekarską, dopiero gdy jego stan się znacznie pogorszył. 28 stycznia uzyskał on dodatni wynik testu na koronawirusa, ale do tego czasu w wyniku swojego bezmyślnego zachowania zdążył zarazić już siedmiu krewnych. U nich bowiem również zdiagnozowano chorobę. Przypomnijmy, iż Światowa Organizacja Zdrowia wysłała do szpitali na całym świecie wytyczne dotyczące zapobiegania i kontroli zakażeń. Na koronawirusa chorują obecnie 31 173 osoby w Chinach i 312 poza tym krajem. Z powodu choroby w Chinach zmarło 637 osób i jedna poza tym krajem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nauczycielka kazała uczniom zrobić sobie zdjęcia. W życiu nie spodziewali się, do czego je wykorzysta
  2. Nie żyje gwiazda Polsatu. Zmarła zaraz po zdjęciach
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Gdy skończyła 18 lat, jadła tylko po trzy jabłka dziennie prawie przez rok. Jej wygląd powala

Następny artykuł