Wirus: nowe odkrycie
fot. unsplash.com
Autor Karol Zaborowski - 8 Lutego 2020

Nowe informacje o koronawirusie. Naukowcy twierdzą, że znaleźli nosiciela

Wirus z Wuhan cały czas się rozprzestrzenia i jego obecność stwierdzono już w 25 krajach. Według oficjalnych informacji koronawirus zabił już prawie tysiąc osób. Jednak naukowcom z Chin udało się dokonać odkrycia, które może pomóc w jego zwalczaniu.

Wirus z Wuhan po raz pierwszy pojawił się na początku grudnia ubiegłego roku i początkowo był wiązany z miejscowym targiem owoców morza. Wtedy to właśnie padły pierwsze podejrzenia, że to właśnie owoce morza roznoszą ten niebezpieczny wirus.

Potem pojawiły się informacje, że to nietoperze są źródłem epidemii, jednak wielu specjalistów jest przekonanych, że musiał istnieć jakiś nosiciel pośredni, od którego zarazili się ludzie. Naukowcy z Chin twierdzą, że go znaleźli.

Rak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowaneRak jelita grubego jest jednym z najgroźniejszych nowotworów. Jego objawy często są bagatelizowaneCzytaj dalej

Wirus przeniósł się na ludzi z łuskowców?

Łuskowce są ssakami, które przypominają krzyżówkę mrówkojada za pancernikiem. Ich ciało pokrywają ochronne łuski wyglądające jak zbroja. Są to zwierzęta pod ochroną, jednak ich mięso traktowane jest w Chinach jako rarytas, a łuski znalazły zastosowanie w medycynie alternatywnej.

Czarny handel łuskowcami w Azji trwa w najlepsze i jak podaje portal popularne.pl, w ciągu dekady z lasów azjatyckich i afrykańskich wyłapano i sprzedano ponad milion łuskowców.

Badania przeprowadzone przez Chińskich naukowców wykazały, że koronawirus stwierdzony u tych ssaków jest praktycznie identyczny, jak ten, który wywołał epidemie. Udało się nawet porównać DNA oby patogenów, które pokrywają się w aż 99 procentach.

Wiele wskazuje, że to właśnie łuskowce były przyczyną pojawienia się epidemii, a dokładniej spożywanie ich mięsa. Wciąż nie wiadomo jeszcze zbyt wiele o nowym wirusie, ale w wielu krajach trwają prace nad opracowaniem sposobu na to, jak go powstrzymać. Odkrycie i potwierdzenie sposobu, przez który wirus zaczął zarażać ludzi, mógłby okazać się prawdziwym przełomem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. PILNE: Największa gwiazda TVP wylądowała w szpitalu. Fani są załamani
  2. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice swojej młodości
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Myślisz, że nie jesz przeterminowanego i nadgniłego mięsa? Ujawniamy sposoby sklepów na "odświeżanie" jedzenia, porażające

Następny artykuł