Wirus: statystyki
fot. pixabay.com
Autor Damian Witoń - 11 Kwietnia 2020

Liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 100 tysięcy. Niepokojące dane Uniwersytetu Hopkinsa

Wirus SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się na całym świecie. Uniwersytet Hopkinsa stale dostarcza nam statystyk na temat epidemii. Możemy dowiedzieć się z nich między innymi tego, ile osób zaraziło się koronawirusem oraz jaka jest liczba ofiar.

Wirus SARS-CoV-2 nieustannie rozprzestrzenia się po całym świecie. W ubiegły piątek liczba ofiar niebezpiecznego patogenu, który wywołuje chorobę COVID-19, przekroczyła 100 tysięcy. Zbieraniem statystyk dotyczących epidemii od samego jej początku zajmuje się Uniwersytet Johnsa Hopkinsa ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki pracy tamtejszych naukowców trafiają do nas najświeższe dane dotyczące oficjalnych przypadków zachorowań, zgonów oraz wyzdrowień.

Ruszyła akcja Święconka. Jej celem jest zastąpienie tradycji chodzenia do kościoła z koszyczkiem na czas epidemiiRuszyła akcja Święconka. Jej celem jest zastąpienie tradycji chodzenia do kościoła z koszyczkiem na czas epidemiiCzytaj dalej

Wirus z Wuhan dotarł już w niemal każdy zakątek świata. Oto najważniejsze statystyki dotyczące epidemii

Jak podaje portal tvn24.pl, pierwszy zgon spowodowany chorobą COVID-19, która prowadzi do ciężkiej niewydolności ze strony układu oddechowego, odnotowano 9 stycznia w chińskim mieście Wuhan. Po 83 dniach liczba zmarłych wynosiła już 50 tysięcy. W 91 dniu epidemii koronawirus miał na swoim koncie 100 tysięcy zgonów.

Aktualne statystyki Uniwersytetu Hopkinsa informują, że na całym świecie odnotowano ponad 1,7 miliona przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2. Patogen przyczynił się do śmierci 102867 osób. Najwięcej ofiar zebrał we Włoszech -18 849, Stanach Zjedonoczych - ponad 18 777, Hiszpanii - ponad 16 tysięcy i Francji - ponad 13 tysięcy. Jeżeli chodzi o Polskę, oficjalne statystyki mówią o 6 tysiącach zarażeń, które odebrały życie 195 osobom.

Pomimo że dane dotyczące liczby zgonów wywołanych przez koronawirusa są zatrważające, nieco optymizmu mogą przynieść nam liczby świadczące o ilości osób, które wygrały walkę z patogenem. Na całym świecie jest ich już ponad 377 tysięcy.

Należy jednak zaznaczyć, że statystyki dotyczą jedynie oficjalnie zarejestrowanych przypadków. U wielu osób infekcja przebiega bezobjawowo, zatem w rzeczywistości liczba dotycząca zarażeń, jak i liczba wyzdrowień, mogą być o wiele większe.

Dzisiaj grzeje: 1. Koronawirus atakuje wiele narządów w organizmie człowieka. Skutki infekcji możemy odczuwać przez długie lata

2. Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie

O tym, czy wirus SARS-CoV-2 będzie niebezpieczny dla życia poszczególnej osoby, decyduje wiele czynników. Jednym z nich jest niewątpliwie wiek chorego. Jak wiadomo, patogen jest groźniejszy dla starszych ludzi, niemniej jednak zdarzają się także przypadki, w których COVID-19 zagraża młodym. Nie bez znaczenia jest również to, czy cierpimy na choroby współistniejące, bowiem i one zwiększają ryzyko.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rolnicy wylewają całe cysterny mleka na pole. Druzgoczące zdjęcia obiegają światowe media
  2. ”Królowe życia”: przyjaciel Dagmary trafił do szpitala psychiatrycznego. Kolejny dramat gwiazdy TTV
  3. Jak samodzielnie wykonać maseczkę ochronną? Eksperci radzą
  4. Naukowcy wciąż szukają leku na koronawirusa. Jest kilka obiecujących terapii
  5. Objawy nowotworu dróg żółciowych. Łatwo je przeoczyć
  6. Sąsiad Polski zamyka sklepy. Otwarte stacje benzynowe, ale obsłużą tylko wybranych

Następny artykuł