wirus zaatakował chiny
fot. https://pixabay.com/ jarmoluk
Autor Klaudia Gaicka - 12 Lipca 2020

Niepokojące wieści z Chin. Pojawił się nowy wirus, są już pierwsze ofiary

Wirus z Chin roznosi nową, nieznaną dotąd chorobę. Eksperci są zaniepokojeni, nie wiadomo, jak duże rejony zajmie nowy szkodliwy patogen. Naukowcy radzą, aby unikać przenoszących go pajęczaków. Symptomy nowej choroby zwanej SFTS są śmiertelnie groźne.

Wirus zaatakował wschodnie Chiny. Przez media przetoczyła się lawina wiadomości o nowym wirusie z Chin. Chociaż w ostatnim czasie wszyscy skupieni byliśmy na koronawirusie SARS-CoV-2, nie można zapomnieć o innych zagrożeniach ze strony drobnoustrojów.

Nowy wirus przenoszony jest przez kleszcze i chociaż do światowej pandemii mu daleko, eksperci alarmują. Szkodliwy patogen zaczyna zbierać krwawe żniwo.

Kamil Durczok podzielił się szczerym wyznaniem. Dotyczy stanu jego zdrowiaKamil Durczok podzielił się szczerym wyznaniem. Dotyczy stanu jego zdrowiaCzytaj dalej

Wirus z Chin zebrał juz krwawe żniwo. Dodatkowo wiele ofiar znajduje się w szpitalach

Jak podaje portal O2.pl, chińskie media poinformowały o nowym wirusie, który zagraża miejscowej ludności. Z jego powodu zmarło już 5 osób, ponad 20 innych przebywa w szpitalu.

Nowa choroba wywoływana przez szkodliwego wirusa to SFTS. Jej ognisko odkryto w chińskim mieście Lu’an w prowincji Anhuei na wschodzie kraju.

SFTS jest szczególnie groźne, ponieważ do zarażenia nim może dojść wskutek ugryzienia kleszcza. Tych z kolei jest z roku, na rok coraz więcej. Symptomy nowej choroby są szczególnie groźne i nieprzyjemne, zaliczamy do nich między innymi: gorączkę, biegunkę, małopłytkowość i niewydolność wielonarządowa.

Pierwsze przypadki nowej choroby wykryto stosunkowo niedawno, ponieważ dopiero w 2019 roku, w prowincjach Hubei i Henan. Co ciekawe, nowy wirus, tak samo, jak sławny koronawirus SARS-CoV-2 również odnotowany został w Wuhan.

Pomimo tego, że nowa choroba znana jest już kilka lat, wciąż naukowcy wiedza o niej bardzo mało. Przez to stanowi dla nas spore zagrożenie. O ile kilkadziesiąt przypadków nie jest jeszcze aż tak zatrważające, zwłaszcza w obliczu COVID-19, o tyle perspektywa nowego pandemicznego wirusa przeraża naukowców.

Chcielibyśmy, aby pogłoski o nowym wirusie i powodowanej przez niego choroby były jedynie plotkami, jednak wszystkie przypadki zakażeń i zgonów zostały potwierdzone przez lokalną komisję zdrowia Lu’an.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsze objawy zakrzepicy. Lepiej ich nie lekceważyć

2. PKW właśnie podało dane dotyczące frekwencji. Liczby robią ogromne wrażenie

Rejony, w których nastąpiła największa ilość zakażeń, są terenami rolniczymi. Osoby pracujące na polach są znacząco narażeni na ugryzienia tamtejszych kleszczy.

- Kleszcze przenoszą co najmniej 83 wirusy - czytamy w "Global Times".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Złamano ciszę wyborczą w komisji na Mazowszu? Wiceprzewodnicząca umieściła wypełnioną kartę do głosowania
  2. Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Przygarnął 100-latkę, którą krewni wyrzucili z mieszkania. Wielkoduszny gest taksówkarza

Następny artykuł