wirus ponownie zaraził
fot. https://pixabay.com/ fernandozhiminaicela
Autor Klaudia Gaicka - 25 Sierpnia 2020

Pierwszy tego typu przypadek na świecie. Ponowne zakażenie koronawirusem

Wirus został ponownie wykryty w ciele pacjenta, który wcześniej wyzdrowiał. Młody mężczyzna wrócił z wakacji w Hiszpanii i poddał się rutynowemu badaniu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wyniki zaskoczyły wszystkich, okazało się, że mężczyzna znów choruje.

Wirus z Wuhan sieje coraz większe spustoszenie na świecie. Do tej pory koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się aż 23,7 mln zakażonych (z czego w Polsce 63 073 tys.), wyzdrowiało 15,3 milionów (z czego w naszym kraju 42 784 osób), a zmarło 813 tys. osób (w Polsce 1977). Statystyki każdego dnia wzrastają w coraz szybszym tempie, wirus opanował już wszystko kontynenty.

Zwykły skurcz może być objawem strasznej choroby. Nie wolno jej lekceważyćZwykły skurcz może być objawem strasznej choroby. Nie wolno jej lekceważyćCzytaj dalej

Wirus został ponownie wykryty po 4 miesiącach od pierwszego zakażenia. Teoretycznie mogłoby to wpłynąć na czas wynalezienia szczepionki, eksperci jednak uspakajają

Szkodliwy wirus już od kilku miesięcy zmywa sen z powiek naukowców z całego świata. Jedną z niewiarygodnie istotnych kwestii jest to, czy raz zarażona osoba może zarazić się ponownie po tym, jak już wyzdrowieje. Naukowcy z Hong Kongu odnotowali bardzo niepokojący przypadek.

- U młodego i zdrowego pacjenta wystąpił drugi przypadek infekcji COVID-19, który zdiagnozowano cztery i pół miesiąca po pierwszym epizodzie - zakomunikowali w poniedziałek naukowcy z Uniwersytetu w Hongkongu w wydanym oświadczeniu.

33-latek za pierwszym razem przechodził infekcję z lekkimi objawami, za drugim już całkowicie bezobjawowo. Jak podaje portal Medonet.pl, ponowne zakażenie wirusem zostało wykryte, kiedy mężczyzna wrócił z podróży do Hiszpanii i wykonano mu profilaktyczny test na koronawirusa.

Z genomu patogenu wynikało, że jest to szczep, który krąży po Europie w ostatnich miesiącach. Raport naukowców jest bardzo niepokojący, ponieważ wynika z niego, że odporność na SARS-CoV-2 może utrzymywać się u niektórych osób tylko przez pierwszych kilka miesięcy od pierwszej infekcji.

Dzisiaj grzeje: 1. Fala nienawiści wobec lekarzy i pielęgniarek. Czy tak powinna wyglądać wdzięczność za walkę z koronawirusem?

2. Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić

Wyniki badań mogą sprawić, że czas oczekiwania na szczepionkę przeciwko COVID-19 wydłuży się. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega jednak, że ​​nie należy, by nie wyciągać wniosków na podstawie jednego pacjenta. Eksperci uważają, że tego typu zakażenia mogą być rzadkością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostaniej chwili: ogromna awaria w elektrociepłowni. Pół Warszawy bez cieplej wody
  2. Cezary Żak komentuje kwestię swojego rozwodu i kryzysu małżeńskiego. Ogromne zaskoczenie dla wszystkich
  3. Rozpoczęcie roku szkolnego może być opóźnione. Podali możliwe terminy, ważny apel nauczycieli
  4. TVN ujawnił skandaliczną prawdę. Nie mieści się w głowie, do czego dochodzi w karetkach
  5. Była premier zarażona koronawirusem. Rzeczniczka przekazała przykre wiadomości o stanie zdrowia
  6. W czasie ślubu pan młody zalał się łzami, gdy zobaczył, co robi panna młoda. Niezwykła historia

Następny artykuł