Wirus: primery koronawirusa dotrą do Polski w czwartek
.
Autor Karol Zaborowski - 29 Stycznia 2020

Z ostatniej chwili: już jutro do Polski dotrą primery koronawirusa

Wirus z Wuhan jest zupełnie nowym typem wirusa, który zainfekował już ponad 5 tysięcy osób w samych Chinach. Niestety patogen przedostał się też do innych krajów, gdzie zaczyna się rozprzestrzeniać.

Wirus z Wuhan pierwszy raz pojawił się już na początku grudnia zeszłego roku, jednak dopiero teraz zaczął naprawdę szybko się rozprzestrzeniać. W Polsce od kilku dni pojawiają się kolejne podejrzenia zakażeniem tym patogenem, jednak nasi lekarze nie mają możliwości sprawdzenia na miejscu, czy dana osoba jest faktycznie zakażona.

Objawy nowej choroby przypominają zwykłą infekcję wirusową dróg oddechowych, a z czasem przechodzą w niewydolność oddechową, która może prowadzić do śmierci. Już jutro do Polski dotrą primery nowego wirusa.

Najczęstsze objawy zaburzeń hormonalnych. Wiele osób je bagatelizujeNajczęstsze objawy zaburzeń hormonalnych. Wiele osób je bagatelizujeCzytaj dalej

Wirus z Wuhan wciąż niebezpieczny

Z każdym dniem rośnie liczba zarażonych, jak i ofiar śmiertelnych nowego wirusa, który swój początek ma w Chinach. Również w Polsce zaczęły się pojawiać pierwsze podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem, ale jak na razie żadne z nich nie zostało potwierdzone.

Niestety polscy specjaliści nie mają możliwości przeprowadzenia odpowiednich badań w naszym kraju, dlatego też wszelkie próbki pobrane od osób z podejrzeniem koronawirusa wysyłane są za granicę.

Jednak jak podał minister zdrowia Łukasz Szumowski, w czwartek do Polski trafią primery wirusa z Chin, które umożliwią przeprowadzenie odpowiednich testów.

- W czwartek do Polski dotrą primery umożliwiające sprawdzanie, czy osoba badana jest lub nie jest zarażona koronawirusem - zapewnia minister cytowany przez portal bankier.pl.

Szumowski stwierdził, że prędzej czy później koronawirus przybędzie do naszego kraju i jest to jedynie kwestią czasu. Jednocześnie stwierdził, że Polska jest przygotowana na to, aby poradzić sobie z nowym patogenem.

- Logika i prawdopodobieństwo mówi, że koronawius prędzej czy później będzie w Polsce. Jak nie dziś, to jutro; jak nie jutro, to pojutrze. Jak nie pojutrze, to za tydzień. Jak nie za tydzień, to za dwa. On się kiedyś pojawi. I to nie będzie nic nadzwyczajnego. To nie jest wydarzenie, na które czekamy, ale też nic, czego się jakoś strasznie obawiamy - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polska gwiazda zagrożona wirusem z Chin? ”Pozostaje mi być dobrej myśli”
  2. Mądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do leków
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Zapadła decyzja o losach Pawła Królikowskiego. Polsat wydał specjalny komunikat

Następny artykuł