wirus z Wuhan
pixabay_Makalu
Autor - 30 Stycznia 2020

Podejrzenie koronawirusa w Gdańsku. Dwie osoby zostały zatrzymane na obserwacji

Wirus z Wuhan rozprzestrzenia się na kolejne kraje. Dwaj mężczyźni, którzy przebywali w Chinach, trafili do szpitala w Gdańsku. Istnieje podejrzenie, że doszło do zakażenia koronawirusem.

Wirus z Wuhan zbiera coraz większe żniwo i zaraża kolejne osoby. W wielu krajach turyści z Chin nie są przyjmowani na lotniskach, a samo miasto Wuhan zostało objęte kwarantanną. Również w Polsce pojawiają się pierwsze przypadki podejrzenia zarażenia nowym koronawirusem.

Wirus sprawia, że ludzie z całego świata dbają, by osoby z wszelkimi niepokojącymi objawami zostały przebadane pod kątem zakażenia koronawirusem. Tak też stało się ostatnio w Gdańsku.

Napój, który oczyszcza jelita. Do jego przygotowania wystarczą dwa składnikiNapój, który oczyszcza jelita. Do jego przygotowania wystarczą dwa składnikiCzytaj dalej

Wirus nie przestaje się rozprzestrzeniać

Dwaj mężczyźni we wtorek wieczorem trafili do Szpitala Zakaźnego. Pacjenci skarżyli się na ogólne złe samopoczucie i podwyższoną temperaturę. Przylecieli oni z Amsterdamu, wcześniej zaś byli w Chinach. Już na lotnisku poinformowali personel o złym samopoczuciu. Dzięki temu natychmiast przewieziono ich do szpitala.

- Mężczyźni przebywali w Chinach, ale nie byli w rejonie miasta Wuhan. Obaj trafili na oddział zakaźny z podwyższoną temperaturą. Zostali przebadani i są na obserwacji. Ich stan ogólny jest dobry - stwierdził rzecznik Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz cytowana przez FAKt24.

Jak na razie w naszym kraju nie potwierdzono obecności koronawirusa z Chin, jednak nawet minister zdrowia twierdzi, że jego pojawienie się w naszym kraju jest tylko kwestią czasu.

Koronawirus wywołuje zapalenie płuc. Jego epidemia wybuchła w grudniu ubiegłego roku w mieście Wuhan, będącego stolicą prowincji Hubei w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych z wtorku, w Chinach potwierdzono dotąd 5974 zakażenia i 132 zgony spowodowane wirusem. Władze tego kraju zamknęły granice miasta Wuhan, liczącego prawie 11 mln mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Rozenek-Majdan poroniła ciążę bliźniaczą. Gwiazda była w prawie 11 tygodniu
  2. Mądre i odważne słowa Teresy Lipowskiej. Seniorzy nie mają dostępu do leków
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Piliśmy go po katastrofie w Czarnobylu. Działanie i skutki uboczne płynu Lugola
  5. Bóle szyi mogą być objawem groźnego nowotworu. Nie wolno ich lekceważyć
  6. Słowikowa przerywa milczenie ws. Piotra Woźniaka-Staraka. Nikt się nie spodziewał, ujawniła wszystko

Następny artykuł