wiśnie w nalewce leczą
fot. https://pixabay.com/ congerdesign
Autor Klaudia Gaicka - 4 Lipca 2020

Napój na bazie wiśni ma wspaniałe właściwości zdrowotne. Bez problemu przygotujesz go w domu

Wiśnie mają wiele cennych właściwości. Potas, żelazo i cynk to tylko niektóre z cennych składników tych kwaśnych owoców. Poznaj prosty przepis na zdrową nalewkę z wiśni, miodu i szałwii. Te łatwo dostępne składniki pomogą ci zadbać o zdrowie. Dodatkowo nalewka jest bardzo smaczna.

Wiśnie mają wiele cennych właściwości. Nic więc dziwnego, że również nalewka wykonana z tych owoców może przynieść wiele dobrego dla naszego organizmu.

Polecana jest szczególnie na problemy z chorobami układu krążenia, ale nie tylko. Odpowiednio przygotowana nalewka stabilizuje pracę mięśnia sercowego dzięki temu, że usprawnia krążenie oraz stabilizuje nadciśnienie.

Biolog wyznał prawdę na temat noszenia maseczek ochronnych. Czy mają sens?Biolog wyznał prawdę na temat noszenia maseczek ochronnych. Czy mają sens?Czytaj dalej

Wiśnie w nalewce doskonale wpływają na wiele dolegliwości

Jak podaje portal Poradnikzdrowie.pl, nalewka ma szczególnie dobry wpływ, jeżeli obok wiśni, w jej składzie znajduje się miód, gryczany i szałwia.

Wiśnie zawierają między innymi potas, który pomaga normalizować ciśnienie oraz wydalić nadmiar sodu. Zbyt duża ilość tego pierwiastka źle wpływa na cały organizm. Niestety dieta XXI w., zwłaszcza bogata w żywność przetworzoną, często skutkuje nadmiarem sodu.

Żelazo jest potrzebne do prawidłowego transportowania tlenu. Jego niedobór może doprowadzić anemii, która skutkuje wieloma groźnymi dla zdrowia komplikacjami.

Dodatkowo wiśnie wykazują działanie antynowotworowe, co również pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na jedną z częstszych przyczyn zgonów w dzisiejszych czasach. Bioflawon obecny w kwaskowatych owocach jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu pomaga zwalczać wolne rodniki.

Co więcej, wiśnie zawierają drogocenny cynk, fitoestrogeny oraz fosfor. Każdy z tych składników pomaga na inne dolegliwości. Cynk może pomóc wzmocnić odporność, fitoestrogeny złagodzić menopauzę, a fosfor wzmocnić kości.

Przepis na nalewkę z wiśni z miodem i szałwią jest wyjątkowo prosty. Najpierw należy wydrylować 2 kg dojrzałych wiśni. Całość (wiśnię i powstały przy drylowaniu sok) przekładamy do gąsiora i zalewamy 2,5 l wódki. Później należy szczelnie zamknąć naczynie. Do słoja wlewamy 1,5 l wody, ¼ l spirytusu i ¼ l miodu gryczanego (Poradnikzdrowie.pl, podaje, że możemy użyć również rzepakowego). Dodajemy również 1,5 kg cukru oraz 5 g wysuszonych liści szałwii. Po zamknięciu słoika całość mieszamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest jednym z najcięższych do wykrycia nowotworów. Lekarz tłumaczy, co powinno zwrócić naszą uwagę

2. Warszawa poszukuje 2 tys. osób. Oferuje nawet 500 złotych za dzień pracy

Oba naczynia odkładamy na miesiąc w ciemne miejsce. W tym czasie miód powinien się całkowicie rozpuścić. Łączymy oba powstałe napoje, mieszamy i przecedzamy. Prawie gotową nalewkę wlewamy do buteleczek, ponownie szczelnie zamykamy i odkładamy w ciemne i chłodne miejsce na 5-6 miesięcy. Po tym czasie nalewka z wiśni powinna być gotowa do spożycia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja popularnego kebaba. Nie masz maseczki? Nie będziesz obsłużony
  2. Przebrał się za Andrzeja Dudę i podchodził do ludzi pod Pałacem Prezydenckim. Wszystko zostało uwiecznione
  3. Ciągłe zmęczenie i senność nie powinny być lekceważone. Mogą świadczyć o poważnej chorobie
  4. Jego niedobór katastrofalnie wpływa na organizm człowieka. Pierwsze oznaki powinny być sygnałem do działania
  5. Nie żyje wybitny muzyk. Jego utworów słuchały miliony ludzi z całego świata
  6. Wybaczyła mu rzekomą zdradę? Reprezentant Polski i piękna modelka znów są razem

Następny artykuł