Witold Pyrkosz: choroba która dotyka coraz więcej osób
Autor Karol Zaborowski - 23 Stycznia 2020

Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków

Witold Pyrkosz był uwielbianym aktorem, którego znały całe pokolenia. Niestety artysta przegrał walkę z chorobą, która diagnozowana jest u coraz więcej Polaków. Wielu z nas miało lub dopiero będzie mieć z nią do czynienia.

Witold Pyrkosz był doskonale znany wszystkim miłośnikom zarówno polskich filmów, jak i seriali. Aktor bardzo długo pozostawał aktywny zawodowo, jednak wraz z wiekiem było to dla niego coraz trudniejsze. W końcu artysta musiał zacząć myśleć przede wszystkim o swoim zdrowiu i odłożyć na dalszy plan swoją pracę.

Niestety wraz z czasem aktor coraz bardziej podupadał na zdrowiu, co było widać między innymi po jego grze aktorskiej. Bohater, w którego wcielał się w serialu “M jak miłość” w większości scen siedział, co było tłumaczone problemami z sercem. Pokrywało się to również ze stanem zdrowia samego aktora.

Byli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. Teraz wracają do PolskiByli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. Teraz wracają do PolskiCzytaj dalej

Witold Pyrkosz pokonany przez chorobę, która dotyka coraz więcej osób

Oprócz problemów z sercem aktor przeszedł również zapalenie płuc, które sprawiło, że w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety na skutek powikłań, u aktora rozwinął się udar mózgu, który ostatecznie stanowił przyczynę jego śmierci.

Udar kojarzony jest przede wszystkim z osobami starszymi i to właśnie u nich występuje najczęściej. Jednak specjaliści w ciągu ostatnich lat obserwują niebezpieczną tendencję, kiedy udar pojawia się również u osób o wiele młodszych. Zdarza się nawet, że w wieku zaledwie 30 lat diagnozowany jest u chorego, co jeszcze nie tak dawno stanowiłoby prawdziwy ewenement.

Duży wpływ na to ma nasz tryb życia, który w wielu przypadkach niestety nie należy do najlepszych. Dodatkowo problemy kardiologiczne również mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Co gorsze, w tej kwestii Polacy również mają najlepszych statystyk.

Niestety zapalenie płuc może prowadzić do wielu niebezpiecznych powikłań tak jak w przypadku Witolda Pyrkosza. Mimo to ludzie mają tendencje do bagatelizowania tego typu chorób przez to, że występują stosunkowo często. Jest to poważny błąd, ponieważ nawet zwyczajna grypa może być śmiertelnie niebezpieczna.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Śmiertelnie niebezpieczna choroba staje się coraz powszechniejsza. Eksperci zaobserwowali znaczący wzrost zachorowań
  4. Choroba sprzed lat wróciła. Specjaliści ogłosili epidemię
  5. Kayah jest nieuleczalnie chora. Choroba znacząco wpływa na jej życie
  6. Wystarczy podpalić liść laurowy i zostawić go na chwilę. Efekt? Przechodzi wszelkie oczekiwania, nieziemski

Następny artykuł