Witold Pyrkosz: choroba która dotyka coraz więcej osób
Autor Karol Zaborowski - 23 Października 2019

Witolda Pyrkosza kochały miliony. Zabiła go choroba, którą miało lub będzie mieć większość Polaków

Witold Pyrkosz był uwielbianym aktorem, którego znały całe pokolenia. Niestety artysta przegrał walkę z chorobą, która diagnozowana jest u coraz więcej Polaków. Wielu z nas miało lub dopiero będzie mieć z nią do czynienia.

Witold Pyrkosz był doskonale znany wszystkim miłośnikom zarówno polskich filmów, jak i seriali. Aktor bardzo długo pozostawał aktywny zawodowo, jednak wraz z wiekiem było to dla niego coraz trudniejsze. W końcu artysta musiał zacząć myśleć przede wszystkim o swoim zdrowiu i odłożyć na dalszy plan swoją pracę.

Niestety wraz z czasem aktor coraz bardziej podupadał na zdrowiu, co było widać między innymi po jego grze aktorskiej. Bohater, w którego wcielał się w serialu “M jak miłość” w większości scen siedział, co było tłumaczone problemami z sercem. Pokrywało się to również ze stanem zdrowia samego aktora.

Jej córka konała w hospicjum. Mama w tym czasie robiła obrzydliwą i bezczelną rzeczJej córka konała w hospicjum. Mama w tym czasie robiła obrzydliwą i bezczelną rzeczCzytaj dalej

Witold Pyrkosz pokonany przez chorobę, która dotyka coraz więcej osób

Oprócz problemów z sercem aktor przeszedł również zapalenie płuc, które sprawiło, że w ciężkim stanie trafił do szpitala. Niestety na skutek powikłań, u aktora rozwinął się udar mózgu, który ostatecznie stanowił przyczynę jego śmierci.

Udar kojarzony jest przede wszystkim z osobami starszymi i to właśnie u nich występuje najczęściej. Jednak specjaliści w ciągu ostatnich lat obserwują niebezpieczną tendencję, kiedy udar pojawia się również u osób o wiele młodszych. Zdarza się nawet, że w wieku zaledwie 30 lat diagnozowany jest u chorego, co jeszcze nie tak dawno stanowiłoby prawdziwy ewenement.

Duży wpływ na to ma nasz tryb życia, który w wielu przypadkach niestety nie należy do najlepszych. Dodatkowo problemy kardiologiczne również mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Co gorsze, w tej kwestii Polacy również mają najlepszych statystyk.

Pierwsze objawy choroby pojawiają się podczas snu, a gdy budzimy się rano, okazuje się, że każda sekunda jest dosłownie na wagę złota.
Specjaliści alarmują, że jeżeli Polacy nie zmienią swoich przyzwyczajeń i nie zaczną uważać na swój stan zdrowia, to już w niedalekiej przyszłości udar mózgu będzie pojawiał się jeszcze częściej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ich życie wypełnia niewyobrażalny ból. “Nie przesadzaj, że aż tak cię boli”
  2. Nietypowy objaw zwiastujący zawał serca. Nigdy go nie lekceważ
  3. Odkłada się w płucach i może prowadzić do astmy. Przełomowe odkrycie

Następny artykuł