Rosja ma szczepionkę na koronawirusa? Porażające ogłoszenie Władimira Putina

Władimir Putin o szczepionce
fot. https://unsplash.com/ Sam Oxyak
Autor Natalia Niewczas11.08.2020

Władimir Putin zawiadamia świat o przełomie dokonanym w jego ojczystym kraju. To właśnie w Rosji, wedle słów przywódcy, opracowano pierwszą skuteczną szczepionkę przeciw koronawirusowi na świecie. Rosyjski lider zapewnia, że szczepienie dostało już pozytywną opinię tamtejszego ministerstwa zdrowia.

Władimir Putin zaskakuje szokującym wyznaniem. Do mediów dotarło odważne oświadczenie polityka dotyczące wynalezienia pierwszej na świecie szczepionki na COVID-19, a to nie koniec wstrząsających doniesień. Jak zapewnia prezydent, z opracowanej w Rosji szczepionki skorzystała już jego własna córka.

Jerzy Stuhr przerywa milczenie. Przykre słowa aktora po udarzeJerzy Stuhr przerywa milczenie. Przykre słowa aktora po udarzeCzytaj dalej

Władimir Putin ogłasza zwycięstwo w walce z COVID-19

Władimir Putin podzielił się ze światem porażającymi informacjami. Na początku sierpnia 2020 roku rosyjski przywódca ogłosił, że to właśnie w Rosji stworzono pierwszą skuteczną szczepionkę na koronawirusa. Jak twierdzi polityk, testy szczepionki na ludziach trwały przez dwa miesięce, a rosyjskie ministerstwo zdrowia wydało już niezbędną, pozytywną opinię. Co więcej, Putin potwierdza, że w eksperymentach brała udział jego własna córka - jest już zaszczepiona i obecnie czuje się dobrze.

Według doniesień portalu onet.pl szczepionkę stworzono w moskiewskim Instytucie Gamaleya. Przywódca Rosji liczy na szybkie rozpoczęcie jej masowej produkcji. Miałaby trafić do rosyjskich obywateli wraz z nadejściem października. Rosyjski minister zdrowia Michaił Muraszko potwierdza doniesienia. Wspomina jednocześnie o tym, że to pracownicy służby zdrowia mieliby skorzystać ze szczepienia w pierwszej kolejności.

Eksperci podają skuteczność wyprodukowanej przez Rosjan szczepionki w wątpliwość, dodatkowo zwracając uwagę na ryzyko wystąpienia możliwych, niezbadanych jeszcze efektów ubocznych. Doktor Anthony Fauci, specjalista zaangażowany w walkę z COVID-19 w Stanach Zjednoczonych, wyraża nadzieję na to, że rosyjscy badacze dobrze przetestują szczepionkę jeszcze zanim rozpocznie się masowa produkcja.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie

Sytuacja epidemiologiczna w Rosji wciąż nie jest opanowana. Właśnie ten kraj zajmuje niechlubne czwarte miejsce w rankingu najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów. Więcej przypadków COVID-19 odnotowano dotychczas tylko w USA, Brazylii i Indiach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna, nagła informacja od Ministerstwa Edukacji. Nikt się nie spodziewał
  2. Ksiądz ujawnił szczegóły pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Nigdy wcześniej nie widział niczego podobnego
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Para młoda uciszyła księdza podczas ślubu, żeby rzucić monetą. Goście nie mogli uwierzyć, gdy poznali powód niezwykłego zachowania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł