Włochy wciąż zmagają się z epidemią
unsplash_Echo Grid
Autor Aneta Młodawska - 19 Marca 2020

Dramat we Włoszech wciąż trwa. Wpis jednej internautki pokazuje skalę problemu

Włochy wciąż walczą z epidemią. W ciągu doby umierają tam setki osób, a liczba ofiar wynosi prawie 3 tys. Obecnie w całym kraju zakażonych jest ponad 28 tysięcy pacjentów. Jak poinformowała mieszkanka Bergamo, sytuacja w północnych Włoszech jest dramatyczna. W mieście brakuje już bowiem nawet trumien.

Włochy są krajem, w którym spośród wszystkich krajów europejskich liczba zakażonych jest najwyższa. Choć od początku kryzysu liczba wyleczonych wynosi już ponad 4 tys., sytuacja wciąż jest dramatyczna. Jak donosi jedna z kobiet mieszkających we Włoszech, w niektórych rejonach brakuje trumien, by chować zmarłych.

Przypomnijmy, że Wirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu pojawił się już w 170 krajach. Dotychczas liczba ofiar koronawirusa przekroczyła już 10 tys. Zakażonych jest około 220 tys. ludzi, a 86 tys. z nich udało się wyleczyć. W związku z epidemią Unia Europejska zamyka granice zewnętrzne na kilka tygodni.

Spotkał się z wieloma osobami, zataił, że może mieć koronawirusa. Wszyscy trafili na kwarantannę, jej kulisy są straszneSpotkał się z wieloma osobami, zataił, że może mieć koronawirusa. Wszyscy trafili na kwarantannę, jej kulisy są straszneCzytaj dalej

Włochy wciąż zmagają się z epidemią. Ogromna ilość ofiar sprawia, że w niektórych rejonach brakuje trumien

Jak informuje włoski dziennik „L’Eco di Bergamo”, w okolicach miasta Bergamo w ciągu tygodnia z powodu epidemii odnotowano 14 razy więcej zgonów w porównaniu z poprzednim rokiem. Gazeta każdego dnia przepełniona jest nekrologami i wspomnieniami o zmarłych.

- To sytuacja, która nas zadręcza bardziej jako ludzi niż dziennikarzy. Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania i relacjonowania najsmutniejszych wydarzeń, a tego nigdy byśmy się nie spodziewali. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę oglądał te wszystkie strony z nekrologami. - mówi redaktor naczelny „L’Eco di Bergamo”.

Mężczyzna wyznał ponadto, że wiadomości o śmierci przyjaciół i ludzi, których do tej pory widywał na ulicy, nie pozwalają mu oswoić się z epidemią. Niestety liczba zakażonych koronawirusem we Włoszech wciąż rośnie, a lokalne media donoszą o przerażających faktach. Sytuacja jest dramatyczna m.in. w domach spokojnej starości. Tylko w ciągu doby w domu opieki w Gandino koło Bergamo zmarło 15 podopiecznych spośród 150. Dyrektor administracyjny twierdzi, że mieszkańcy domu nie mogą liczyć na testy ani na hospitalizację.

Niestety w domach spokojnej starości brakuje odpowiedniej ilości maseczek oraz właściwej ochrony sanitarnej. Ośrodki te są kompletnie nieprzygotowane na epidemię, o czym świadczy chociażby fakt, że już kilku pracowników jest zakażonych.

- W łańcuchu dystrybucji środków ochronnych jesteśmy na ostatnim miejscu. - wyznaje jeden z opiekunów seniorów.

Liczba zachorowań na COVID-19 wciąż gwałtownie wzrasta, w związku z czym wielu ludzi traci nadzieję na poprawę. Najlepiej świadczy o tym pewien przerażający wpis na Facebooku. Simona Belloni, Włoszka mieszkająca w Cremonie, opisała dramatyczną sytuację mającą miejsce w Bergamo.

- W Bergamo nie ma już trumien. W Bergamo nie ma już tlenu. W Bergamo, poza cmentarzem, jest rząd karawanów. W Bergamo co pół godziny odbywa się pochówek. W Bergamo nie widać już uśmiechów. (…) Dni są nieskończone, nieprzespane noce. Każdy myśli o czymś: młodzi ludzie myślą o dziadkach, dziadkowie myślą o wnukach, przedsiębiorcy myślą o tym, jak płacić płace, wszyscy marzymy o normalności. – pisze Simona.

Dzisiaj grzeje: 1. Piąta ofiara śmiertelna w Polsce. Liczba zarażonych stale rośnie

2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

Według relacji lokalnych lekarzy pierwszymi pacjentami szpitala, którzy trafiali tam z powodu koronawirusa, byli seniorzy. Teraz są to również 40-latkowie. O tragicznej sytuacji w Bergamo świadczy fakt, że z uwagi na ogromną ilość zmarłych pojazdy wojskowe zabierają trumny do innych miast. Mimo wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny i apeli władz o pozostanie w domach, nie wszyscy stosują się do obowiązujących reguł. O pozostanie w domach apelował niedawno premier Conte oraz władze lokalne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany
  2. Zdradzała swojego męża. Przez nią i jej kochanka 2,5 tysiąca osób jest na kwarantannie z powodu koronawirusa
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Grupa krwi a SARS-CoV-2. Co trzeci Polak może być w grupie największego ryzyka

Następny artykuł