wlosy_pomoc_rak
pixabay_FOTOKALDE
Autor Damian Witoń - 2 Lutego 2020

Wiele osób może brać z niego przykład. 8-latek znosił drwiny, aby pomóc chorym na raka

Włosy to ważny element wizerunku. Niestety można stracić je z wielu powodów. Jednym z nich jest chemioterapia. Osobom chorym na raka włosy wypadają szczególnie szybko. Pewien 8-latek postanowił im pomóc.

Włosy mogą wypadać z wielu powodów. Jednak chyba najbardziej dramatycznym z nich jest chemioterapia. Osoby jej poddawane tracą owłosienie głowy w zatrważającym tempie, co tylko pogarsza ich stan psychiczny w ciężkiej sytuacji. Na szczęście są wśród nas takie osoby jak 8-letni Wiktor, który postanowił pomóc chorym na raka.

Objawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znaćObjawy udaru mózgu. Każdy z nas powinien je znaćCzytaj dalej

Włosy zapuszczone w szczytnym celu

Dwa lata przed czasem, gdy na ramiona Wiktora opadały 38-centymetrowe włosy, chłopiec obejrzał w telewizji program, w którym zobaczył łysego chłopczyka chorego na raka. Postanowił wtedy, że wyhoduje długie włosy i przeznaczy je na peruki.

- Dwa lata temu obejrzałem taki program. Był w nim chłopiec bez włosów, chory na raka. Pomyślałem sobie wtedy, że to straszne, że dzieci nie dość, że chorują i giną, to jeszcze tracą włosów. Smutno mi się zrobiło i pomyślałem, żeby zapuścić te włosy i oddać na peruki - dzieli się swoją historią Wiktor

Niestety podczas wykonywania swojej szlachetnej misji, chłopiec spotykał się często z drwinami ze strony innych dzieci. Nazywany był dziewczynką i był wyśmiewany. Na szczęście jego determinacja i poczucie misji pozwoliły dotrwać w postanowieniu do końca. Niektórzy koledzy poszli nawet w ślady Wiktora i również zapuścili długie włosy.

Pewnego dnia chłopiec udał się do fryzjera, aby zwieńczyć swoje dzieło. 38- centymetrowe włosy zostały ścięte i wysłane do fundacji Rak’n”Roll prowadzącej od lat akcję “Daj włos!” zbierającej materiały na peruki dla osób łysiejących z powodu chemioterapii. Jednak dobroduszny chłopiec nie zamierza zaprzestać na jednorazowej akcji. Dziś zapuszcza już włosy, aby pomagać kolejnym osobom.

Jak informuje portal onet.pl włosy oddawane na peruki muszą spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim ich długość musi wynosić minimum 25 centymetrów. Mogą być farbowane, ale tylko na ciemniejszy od naturalnego kolor. Włosy rozjaśniane nie przydadzą się do wyrobu peruk.

Zachowanie Wiktora jest doprawdy szlachetne. Polecamy serdecznie pójście w jego ślady, ponieważ niestety zapotrzebowanie na peruki nadal istnieje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktorka znana z TVP i TVP. O śmierci kobiety poinformowała córka
  2. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  3. Sygnały, które daje nasze serce, gdy ma już dosyć. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Według niektórych jest najzdrowszym owocem na świecie. Wystarczy jeść raz dziennie
  5. Właściwości czystku. Zdecydowanie zbyt mało osób po niego sięga
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Następny artykuł