woda: filtry i oczyszczenie
fot. https://pixabay.com/ Skitterphoto
Autor Klaudia Gaicka - 1 Sierpnia 2020

Pijesz wodę z kranu? Przenigdy nie zapominaj o jednej, arcyważnej rzeczy

Woda pełni w naszym organizmie mnóstwo niezbędnych funkcji. Dlatego tak ważne, aby każdego dnia spożywać jej odpowiednia ilość. Eksperci tłumaczą, jaką wodę najlepiej spożywać oraz na co uważać przy używaniu urządzeń, które mają oczyszczać wodę. Kilka kwestii jest bardzo istotnych.

Woda jest podstawą życia. Jej rola polega przede wszystkim na regulacji ciśnienia tętniczego, oczyszczaniu organizmu z toksyn i utrzymywaniu odpowiedniej temperatury ciała. Właściwości wody są ogromne, nie tylko wypełnia ona wszystkie komórki organizmów żywych, ale też je otacza.

Szumowski przedstawił pomysł nowego obostrzenia. Wielu osobom może się nie spodobaćSzumowski przedstawił pomysł nowego obostrzenia. Wielu osobom może się nie spodobaćCzytaj dalej

Woda filtrowana jest najbezpieczniejsza. Trzeba jednak uważać na kilka rzeczy

Organizm ludzki składa się w 70-75 proc. z wody, powierzchnia Ziemi zaś z ok. 75 proc. Utrata nawet 1–2% wody powoduje uczucie zmęczenia i problemy z koncentracją, a 10-procentowy niedobór może nawet zagrozić życiu. Odpowiednio nawadniając organizm, zwiększysz efektywność i zadbasz o procesy zachodzące w ludzkim ciele. Zapotrzebowanie naszego organizmu na wodę zależy od rodzaju pracy, jaką wykonujemy oraz codziennej aktywności fizycznej. Jeśli chcemy cieszyć się pełnym zdrowiem, powinniśmy wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie.

Eksperci z portalu Se.pl polecają, aby pić wodę filtrowaną. Ich zdaniem tylko wtedy mamy pewność, że zostanie pozbawiona drobnoustrojów, metali ciężkich i chloru. Dodatkowo dzięki filtrom będziemy mieć lepszy wpływ na środowisko, ponieważ zaprzestaniemy kupowania wody mineralnej w plastikowej butelce.

Chociaż wiele miast zapewnia mieszkańców, że woda płynąca z wodociągów jest zdrowa, bywa, że nie jest to prawda. Woda, zanim dotrze do naszego kranu, przebywa bardzo długą drogę. W międzyczasie zbiera różne zanieczyszczenia ze starych rur.

Woda płynąca z kranu może więc zawierać związki żelaza pogarszające jej smak, rakotwórcze metale ciężkie, pestycydy, fenole czy też nawet szkodliwe drobnoustroje.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski nie pozostawił złudzeń. Przekazał właśnie wiadomość dot. nowych, poważnych ograniczeń
2.Objawy zbliżającego się udaru. Gdy je zauważysz, nie ma czasu do stracenia
3. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz

Istnieje wiele różnych rodzajów urządzeń do oczyszczania wody, różne marki prześcigają się w zaawansowanych parametrach dostosowanych do specjalnie ciebie. Niestety często za dobrą jakością sprzętu, idzie również bardzo wysoka cena. To, o czym powinieneś pamiętać, jeżeli zdecydujesz się za zakup, to prawidłowe korzystanie z filtrów. Każdy producent ściśle określa, kiedy i w jaki sposób powinniśmy wymienić filtry w urządzeniu oczyszczającym wodę. Nieprzestrzeganie tego może poskutkować gorszą jakością wody niż przed filtracją.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski właśnie przekazał ważne informacje. Chodzi o obostrzenia, już wszystko jasne
  2. Koronawirus w Westfield Arkadia. Potwierdzono zakażenie u pracownika sklepu
  3. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"
  4. Pilna akcja ratunkowa na wodzie. Nagle załamała się pogoda, dzieci nie mogły wrócić na brzeg
  5. Wszyscy czekali, Morawiecki w końcu przemówił w Polsacie nt. Szumowskiego. Rozwiał wątpliwości co do przyszłości ministra
  6. Podczas transmisji na żywo widz zauważył podejrzany szczegół na szyi dziennikarki. Interweniował, okazało się, że pilnie potrzebuje operacji
  7. Były polityk PiS wyjawił, jak jest naprawdę. "Całą odpowiedzialność przerzuciliśmy na społeczeństwo"

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł