Woda: dziecko zatruło się podczas kąpieli
Autor Karol Zaborowski - 10 Listopada 2019

Małe dziecko napiło się kilka łyków wody podczas kąpieli. Wystarczyło, aby trafiło do szpitala

Woda pozyskiwana jest przez nasz organizm zarówno z płynów, jak i posiłków. Bez niej nasz organizm nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Jednak może być również śmiertelnie niebezpieczna, zwłaszcza dla małych dzieci.

Woda wbrew pozorom może być bardzo niebezpieczna i wcale nie chodzi o utonięcie. Każdy z nas potrzebuje codziennej porcji płynów, aby nasz organizm prawidłowo działał. W zależności od wieku czy też pogody są to mniejsze lub większe ilości wody. Jednak co za dużo to niezdrowo, a nadmiar wody może być dla nas wręcz śmiertelny.

Przekonała się o tym Katie Gorter, która jest mamą 11-miesięcznej Elly. Kobieta tak jak zwykle chciała wykąpać swoją córeczkę przed snem. Nie zdawała sobie nawet sprawy, że ten codzienna rutyna wyśle dziewczynkę do szpitala.

Kolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęKolejny popularny lek wycofany z aptek. W nim również wykryto rakotwórczą substancjęCzytaj dalej

Woda z kąpieli jest niebezpieczna dla maluchów

Wystarczyło zaledwie kilka łyków wody z kąpieli, aby mała Elly znalazła się w szpitalu. Niedługo po myciu, dziewczynka stała się ospała i zaczęła wymiotować. W końcu nie mogła nawet oddychać. Dziecko potrzebowało natychmiastowej pomocy ze strony lekarza, ponieważ jego życie było realnie zagrożone.

Jednak winę za stan Elly nie ponosiło mydło, które było użyte do jej umycia, a właśnie woda sama w sobie. Dziewczynka zatruła się zaledwie kilkoma łykami wody, a wystarczyło, aby nie mogła poprawnie oddychać. Nadmiar płynu naciskał na płuca dziecka i to wywołało duszności.

Niestety wielu rodziców nie zdaje sobie nawet sprawy, że dzieci do 1 roku życia, które są karmione jedynie mlekiem mamy, nie potrzebują żadnych innych płynów. Dopiero po tym, jak do diety zaczynają wchodzić inne produkty, czy też sztuczne mleko, to dziecku można dawać coś do picia. Jak podaje portal Mamadu.pl, lekarze zalecają, że dla tak małego dziecka maksymalna ilość płynów poza tymi w formie naturalnego pokarmu to 60 ml.

Na szczęście małą Elly wyszła z tego cała i zdrowa, jednak jej mama przeżyła prawdziwy koszmar. Kobieta postanowiła podzielić się swoją historią w internecie, aby ostrzec innych rodziców. Niestety wielu z nich nadal nie zdaje sobie z tego sprawy, że dziecko może bardzo łatwo zatruć się wodą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolor wosku z uszu świadczy o zdrowiu. Widząc jeden z nich natychmiast udaj się do lekarza, możesz być śmiertelnie chory
  2. Nieludzka patologia w służbie zdrowia. Lekarze nie wyślą pacjentów na badania, powód jest absurdalny
  3. Nowoczesna metoda leczenia znowu niedostępna. Pacjenci chorzy na raka stracili ostatnią nadzieję

Następny artykuł