Woda jest nieodłącznym elementem życia. Warto pić ją tuż po przebudzeniu
unsplash.com/manu schwendener
Autor Aneta Młodawska - 14 Czerwca 2020

Pij wodę każdego ranka zaraz po przebudzeniu. Efekty będą widoczne już po 10 dniach

Woda jest podstawą życia. Jej rola polega na regulacji ciśnienia tętniczego, utrzymywaniu odpowiedniej temperatury ciała i oczyszczaniu organizmu z toksyn. Choć wiemy, jak ważne jest picie przynajmniej 2 litrów płynów dziennie, nie każdy zdaje sobie sprawę, jakie zmiany może spowodować codzienne picie wody po przebudzeniu.

Woda mineralna zawiera wiele pierwiastków, takich jak potas, magnez i sód. Dzięki tym elektrolitom organizm funkcjonuje prawidłowo. Często jednak zapominamy, by pić ją regularnie. Brak wody objawia się bólem głowy, zaburzeniami pamięci, suchą skórą, a także wysychaniem błony śluzowej.

Nasze zapotrzebowanie na wodę zależy od rodzaju pracy, jaką wykonujemy, a także aktywności fizycznej. Jeśli chcemy cieszyć się pełnym zdrowiem, powinniśmy wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie, w tym wodę mineralną. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o niedobory minerałów w naszym organizmie. Co ciekawe, korzyści przyniesie nam również picie wody tuż po przebudzeniu.

Violettę Villas kochały miliony Polaków. Niewielu wie jednak, jak ogromne problemy miała u kresu swojego życiaViolettę Villas kochały miliony Polaków. Niewielu wie jednak, jak ogromne problemy miała u kresu swojego życiaCzytaj dalej

Woda jest nieodłącznym elementem życia. Warto pić ją tuż po przebudzeniu

Woda nie tylko wypełnia wszystkie komórki organizmów żywych, ale też je otacza. Nasz organizm składa się w 70-75 proc. z wody, powierzchnia Ziemi zaś z ok. 75 proc. Utrata nawet 1–2% wody powoduje uczucie zmęczenia i problemy z koncentracją, a 10-procentowy niedobór może nawet zagrozić życiu. Stałe nawadnianie organizmu zaś zwiększa efektywność i pozwala na podtrzymywanie procesów zachodzących w ludzkim ciele.


Właściwości wody są niezliczone, jednak wiele osób nie wie, jak wiele korzyści niesie ze sobą picie wody tuż po przebudzeniu. W Japonii zwyczaj codziennego, porannego picia wody znany jest od dawna. Nie bez powodu mieszkańcy tego kraju żyją tak długo.

Badania niejednokrotnie potwierdziły, że woda niweluje bóle głowy, kołatania serca, zapalenie oskrzeli, biegunkę lub skurcze menstruacyjne. Jak podaje portal 5minutdlazdrowia.pl, trik polega na tym, by pić 4x160 ml wody od razu po przebudzeniu. Następnie, gdy już umyjemy zęby, należy poczekać z napojami i posiłkami przez 45 minut.

15 minut po pierwszym posiłku nie powinniśmy pić ani jeść przez 2 godziny. Ci, którzy nie są w stanie wypić 4 szklanek z rana, mogą zacząć od mniejszej ilości wody, aby powoli przechodzić do 4x160 ml. Z wodnej kuracji może skorzystać każdy. Dzięki niej polepszymy nasz stan zdrowia i skutecznie zwalczymy wiele dolegliwości.

Pierwsze efekty można zauważyć już po 10 dniach. Zapalenie błony śluzowej żołądka i problemy z wypróżnianiem się mogą się znacznie zmniejszyć. Po miesiącu kuracji poprawia się również stan zdrowia pacjentów z nadciśnieniem i cukrzycą.

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant zgwałcił 6-latkę. Matka dziewczynki wiedziała o wszystkim

2. Już dziś w Biedronce za 1 złoty zyskasz o wiele więcej. Sieć przygotowuje się na szturm klientów

Poranne picie wody nie ma żadnych skutków ubocznych, z wyjątkiem częstych odwiedzin w toalecie. Najlepsze w wodnej kuracji jest to, że nie wymaga ona pieniędzy ani czasu. Dzięki niej będziemy cieszyć się zdrowszym wyglądem skóry i silną koncentracją.

Regularne picie wody po przebudzeniu niewątpliwie niesie za sobą pozytywne skutki. Trzeba jednak przyzwyczaić się do tego, by poranne picie wody stało się naszą codzienną rutyną. Możemy być pewni, że już po kilku dniach picia wody zauważymy wyraźną zmianę w funkcjonowaniu naszego organizmu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus na Komunii. Sanepid pilnie poszukuje uczestników mszy
  2. Wielki strajk, młodzi ludzie mają dość i wyszli na ulicę. Co się wydarzyło? "Ani policja, ani prezydent nie zareagowali"
  3. Dlaczego w Afryce zarejestrowano tak mało przypadków koronawirusa? Według specjalistów, temperatura wcale nie jest kluczowa
  4. Walczyła na pierwszej linii frontu z koronawirusem. Nie żyje pielęgniarka
  5. Najczęściej ignorowane objawy raka. Lekceważenie ich może kosztować życie
  6. Justyna Żyła zadziwiła wszystkich. Została przyłapana z przystojnym mężczyzną. Piotr umrze z zazdrości

Następny artykuł