Wojciech Cejrowski: na temat koronawirusa
Facebook_TheWojciechCejrowski
Autor Damian Witoń - 10 Marca 2020

Wojciech Cejrowski wypowiedział się w temacie koronawirusa. Podróżnik znów szokuje

Wojciech Cejrowski zabrał głos w sprawie zaleceń, jakie w związku z epidemią koronawirusa rozprzestrzeniającą się w naszym kraju, wydał episkopat Kościoła Katolickiego. Słowa podróżnika wzbudziły kontrowersje wśród wielu internautów.

Wojciech Cejrowski zabrał głos w sprawie rozprzestrzeniającej się w naszym kraju epidemii koronawirusa. Konkretnie odniósł się do kwestii zaleceń jakie episkopat wydał księżom udzielającym na co dzień komunii. Komentarz znanego podróżnika wywołał w sieci duże zamieszanie.

Koronawirus zaczął się zmieniać? Pojawiły się zupełnie nowe objawy chorobyKoronawirus zaczął się zmieniać? Pojawiły się zupełnie nowe objawy chorobyCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski nie zgadza się z zaleceniami episkopatu

W związku z rozprzestrzeniającą się w naszym kraju epidemią wirusa SARS-CoV-2, episkopat, czyli konferencja zrzeszająca biskupów z całego kraju wydała zalecenia, których powinni trzymać się duchowni.

-Księża biskupi w swoich diecezjach, w ośrodkach, w których pojawiłoby się takie zagrożenie, przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania na ten czas Komunii świętej duchowej lub na rękę - przekazuje episkopat

Na temat zaleceń konferencji biskupów przy pomocy mediów społecznościowych wypowiedział się Wojciech Cejrowski. Podróżnik uważa, że wydawanie komunii na rękę jest bardzo złym pomysłem, ponieważ zwiększa szansę zarażenia się wirusem, który może znajdować się na dłoniach wiernych. Ponadto, nazwał taką procedurę świętokradztwem, co wywołało wiele kontrowersji wśród internautów. Część z nich popiera Cejrowskiego. Są też jednak tacy, którzy całkowicie się z nim nie zgadzają.

-Komunia Święta "na rękę" (świętokradztwo!) to gwarancja szerzenia zarazy. Na dłoniach wirusa mają wszyscy w kościele (z klamek, z windy, z tramwaju), a w ustach wirusa mają tylko chorzy. Najbezpieczniej do ust i na klęczkach - nie dmuchamy księdzu w twarz. - pisze podróżnik na swoim oficjalnym koncie na Facebooku

Abstrahując od kwestii religijnych, trudno jednak polemizować z Panem Wojciechem. Jeżeli bowiem na jakimś przedmiocie w kościele znajdzie się koronawirus, który może przez pewien czas przetrwać poza ciałem nosiciela, to istnieje ryzyko, że trafi on na dłonie osoby mającej z nim styczność. Spożycie przy ich pomocy eucharystii, stworzy niebezpieczeństwo zakażenia. Zdecydowanie najmniejsze ryzyko infekcji niesie za sobą komunia duchowa, o której możliwości wspomina episkopat.

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek stoczył walkę z nowotworem. Odszedł w dniu rocznicy śmierci swojej mamy

2. Druzgocące słowa Jackowskiego dla wszystkich Polaków. Zobaczył tragedię, która ma nastać lada dzień

Wojciech Cejrowski zyskał popularność głównie za sprawą swoich podróży po całym świecie. Jest autorem wielu książek. Część z nich stała się prawdziwymi hitami trafiając w gusta ogromnej ilości czytelników. Można tu wymienić chociażby takie tytuły jak “Rio Anaconda”, czy “Gringo wśród dzikich plemion”. Prowadził również szeroko odbierany program telewizyjne “Boso przez świat”. Podróżnik znany jest jednak również z kontrowersyjnych wypowiedzi. Często porusza kwestie światopoglądowe. Na każdym kroku podkreśla również swoją wiarę katolicką. Posiada szerokie grono sympatyków, jak również przeciwników. Trudno jednak przejść obok niego obojętnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nigdy nie powinno się łączyć kotletów schabowych z ziemniakami. Połączenie wywołuje poważne zaburzenia w układzie pokarmowym
  2. Kobieta wsiadła do auta, myślała, że to Uber. Ojciec 21-latki rano dostał SMS od kierowcy
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Planujesz zrobić zapasy żywieniowe? W jednym sklepie będzie to się opłacało najbardziej

Następny artykuł