Wojciech Cejrowski
youtube.com/ Wojciech Cejrowski
Autor Natalia Niewczas - 10 Października 2020

Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę

Wojciech Cejrowski to jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. Dziennikarz pozostaje aktywny w sieci i chętnie dzieli się z rodakami swoimi przemyśleniami, często dotyczą one aktualnych wydarzeń w kraju. Ostatnio znów zabrał głos, we wpisie w mediach społecznościowych wzywa Polaków do buntu.

Wojciech Cejrowski chętnie udziela się w mediach, prowadzi także kanał w serwisie YouTube. W swoich wypowiedziach podróżnik często odnosi się do bieżących wydarzeń w naszym kraju. Tym razem postanowił skomentować najnowsze postanowienia rządu dotyczące sytuacji epidemiologicznej. Wpis dziennikarza wywołał prawdziwą burzę.

Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artystaFani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artystaCzytaj dalej


Wojciech Cejrowski wyraża stanowczy sprzeciw


Wojciech Cejrowski nie wytrzymał, podróżnik wyraził swoje zdanie na łamach mediów społecznościowych. Jego oburzenie ma związek z ogłoszoną niedawno decyzją rządu w sprawie zaostrzenia restrykcji. Polska (z wyłączeniem powiatów znajdujących się w umownej strefie czerwonej) ma znaleźć się w strefie żółtej, co oznacza dodatkowe obostrzenia dla mieszkańców.


Od soboty w całym kraju wchodzi w życie obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych, brak maseczki ma być surowo karany. Jedyny wyjątek w tym przypadku stanowią osoby posiadające odpowiednie zaświadczenie od lekarza (potwierdzające niepełnosprawność lub niesamodzielność). Wojciech Cejrowski zwraca uwagę między innymi na to, że w tak krótkim czasie zdobycie wymaganego zaświadczenia może być dla niektórych obywateli niemożliwe.


- Od soboty w całym kraju nakaz maski wszędzie. Kary, gdy brak. Wyjątek to zaświadczenie od lekarza. Gdzie i kiedy człowiek bez jednego płuca ma sobie załatwić kwit do soboty? - czytamy na oficjalnym profilu podróżnika na Facebooku.

Dzisiaj grzeje: 1.Nowe zakazy i ogromne kary już od soboty. Minister Zdrowia przedstawił program, wielu Polaków oburzonych
2.Bank zaproponował 72-latce kredyt na 80 tys. złotych. Propozycja budzi skrajne emocje
3.Dwa scenariusze końca pandemii. Polski ekspert podaje konkretne daty

We wpisie na Facebooku Wojciech Cejrowski wzywa również rodaków do buntu społecznego. Przypomina także o protestach, które mają odbyć się w sobotę 10 października na terenie całego kraju. Wpis opatrzył hashtagiem “zerwij kaganiec”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spadnie śnieg, TVN potwierdził. Aż trudno uwierzyć, bardzo ważna wiadomość dla polskich turystów
  2. Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć
  3. Ekspert alarmuje. Koronawirus przenosi się inaczej niż 3 miesiące temu
  4. Leki, których może zaraz zabraknąć. Naczelna Izba Aptekarska alarmuje
  5. Nowa prognoza epidemii dla Polski. "Można odwołać Boże Narodzenie z rodziną"
  6. Najtańsze, najprostsze i najlepsze ciasto bez pieczenia zrobisz w 10 minut. Smakuje jak spełnienie marzeń

Następny artykuł