Wojciech Cejrowski o szczepionkach na koronawirusa
East News/ PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 13.02.2008 Wiosenna ramowka TVN Style N/Z:Wojciech Cejrowski
Autor Barbara Bujar - 13 Września 2020

Cejrowski wywołał prawdziwą burzę komentarzy . Podróżnik mówi, na kim powinny zostać przetestowane szczepionki

Wojciech Cejrowski to popularny dziennikarz i prezenter telewizyjny. Najbardziej znany jest jednak ze swoich podróży, które odbywa z prawdziwą pasją, a zebranymi podczas nich doświadczeniami dzieli się z całą Polską. Choć jego wpisy w mediach społecznościowych w głównej mierze dotyczą właśnie ciekawości świata, w ostatnim czasie często można dostrzec tam nawiązania do pandemii koronawirusa. Ostatni post podróżnika szczególnie mocno zwrócił uwagę internautów.

Wojciech Cejrowski od lat cieszy się dużą sympatią wśród polskiego społeczeństwa. Fani wciąż kupują książki jego autorstwa, oglądają powtórki programu "Boso przez świat" i śledzą jego profile w mediach społecznościowych. Mężczyzna dzieli się tam z nimi nie tylko efektami swojej pracy, ale także poglądami. W ostatnim czasie wiele z nich nawiązuje do epidemii koronawirusa.

Lekarka zdradziła ostatnie chwile Ireny Dziedzic. Przerażające, co spotkało legendarną dziennikarkęLekarka zdradziła ostatnie chwile Ireny Dziedzic. Przerażające, co spotkało legendarną dziennikarkęCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski o szczepionkach. Post podróżnika wywołał lawinę komentarzy

Pandemia koronawirusa, która od wielu miesięcy paraliżuje normalne funkcjonowanie Polaków, spotyka się z coraz większą krytyką. Przeciwnicy obostrzeń starają się to wyrazić na wiele różnych sposobów. Część z nich zrobiła to podczas sobotniej manifestacji w Warszawie. Protestujący przeszli ulicami stolicy, żądając od rządu prawdy o koronawirusie. Jak się okazuje, udział w wydarzeniu chciał wziąć także Wojciech Cejrowski. Podróżnik od dawna nie kryje się z tym, że nie wierzy w pandemię.

Sobotni protest "Zakończyć PLandemię" odbył się jednak bez udziału znanego podróżnika. Mężczyzna, który nie mógł pojawić się pod gmachem Sejmu w Warszawie, postanowił chociaż napisać list do manifestantów. Wiadomość została odczytana, a jej treść dodatkowo pojawiła się na Facebooku.

- Chciałbym tu być. I powinienem. Poprzednio byłem – protestować przeciwko PRZYMUSOWI szczepień. Kto chce, niech się szczepi, nikomu nie zabraniam. Ale niech mnie nikt nie zmusza bym zaszczepił siebie wbrew mojej woli. Chciałbym tu być i powinienem, ale nie jestem w stanie być wszędzie – mieszkam w dwóch krajach i w obu odbywają się ważne protesty, na których trzeba być - rozpoczął podróżnik.

W długiej wiadomości Wojciech Cejrowski wspomniał między innymi o nieuzasadnionym odbieraniu praw obywatelskich, powrocie do normalnego życia, przemocy nad narodem i wypadkach samochodowych, w których jego zdaniem umiera więcej osób niż na koronawirusa. Wiele razy powtórzył też, aby zakończyć pandemię.

To kolejny tak jednoznaczny post podróżnika. Dzień wcześniej, 11 września, w kilku prostych zdaniach wypowiedział się na temat pandemii. Opinia spotkała się z ogromną aprobatą, tysiącami reakcji i setkami komentarzy. Cejrowski napisał, jak jego zdaniem powinny być przetestowane szczepionki.

- Nową szczepionkę na covid powinniśmy najpierw przetestować wyłącznie na przedstawicielach rządu. Jeżeli nic im nie będzie, znaczy że bezpieczna. A jeżeli poumierają, Naród będzie bezpieczny - napisał Cejrowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Już wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił aż 61 lat

Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Wielu z nich poparło mężczyznę i pogratulowało odwagi w wyrażaniu swoich poglądów.

- Zawsze świetny uwielbiam po prostu konkretnie i na temat - przytakuje jeden z internautów.

- W samo sedno Panie Wojtku tylko niech to będą losowe szczepionki przeznaczone dla zwykłych ludzi bo inaczej wezmą placebo i będą udawać że są nie groźne - żartuje kolejny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  2. Anna Lewandowska musi prosić o pomoc. Sytuacja jest dramatyczna
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Przenigdy, pod żadnym pozorem nie wyrzucaj obierek po ogórkach. Są cenniejsze niż każdy myślał

Następny artykuł