Wojciech Cejrowski o proteście przeciwko ustawie antyaborcyjnej
East News/PHOTO: TRICOLORS/EAST NEWS 13.02.2008 Wiosenna ramowka TVN Style N/Z:Wojciech Cejrowski
Autor Barbara Bujar - 25 Października 2020

Wojciech Cejrowski wypowiedział się na temat nowego prawa aborcyjnego. W internecie zawrzało

Wojciech Cejrowski w wymowny sposób odniósł się do sytuacji, która od kilku dni panuje w naszym kraju. Skomentował między innymi zachowanie manifestantów sprzeciwiających się wprowadzonej niedawno ustawie antyaborcyjnej. We wpisie znanego podróżnika pojawiły się także nawiązania do polityków, którzy poparli uchwalone zasady. „Pieski szukające smyczy” - czytamy na Facebooku.

W sieci kolejny raz zawrzało z powodu Wojciecha Cejrowskiego. Znany podróżnik i publicysta, który jeszcze niedawno poparł działania ruchów antycovidowych, tym razem postanowił odnieść się do trwających w Polsce protestów przeciwko uchwale Trybunału Konstytucyjnego. Jak ustalił serwis Najwyższy Czas, mężczyzna od dawna postulował całkowity zakaz aborcji.

Strajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaStrajki kobiet w całej Polsce. Mocne słowa byłego prezydentaCzytaj dalej

Wojciech Cejrowski o protestach przeciwko zakazowi aborcji. Wpis podróżnika wywołał wiele kontrowersji

Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej doprowadziło do buntu społeczeństwa. W ostatnich dniach na polskich ulicach trwają protesty, w których uczestniczą nie tylko kobiety, ale także mężczyźni. Polacy nie zgadzają się z zakazem usuwania ciąży w przypadku stwierdzenia upośledzenia lub nieuleczalnej choroby dziecka. Ich zachowanie skomentował między innymi Wojciech Cejrowski.

Znany podróżnik swoją opinią postanowił podzielić się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Głos manifestantów porównał do krzyków podczas egzorcyzmów.

- Piekło wyje i bluzga. Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem. To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść – napisał na Facebooku.

W dalszej części tekstu odniósł się także do polskich polityków, którzy poparli zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i podpisali się pod wnioskiem Prawa i Sprawiedliwości skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego. Wyrażając swoją opinię, nie przebierał w słowach.

- Zdrajcom opadają maski, a słabi wystawiają duszę na sprzedaż. "Prawdziwa prawica" zaczyna się chować, wykręcać, lawirować, wycofywać - żeby tylko nie uronić z trudem uciułanych promili poparcia. Tanie, słabe, miękkie bolki. Pieski szukające smyczy – czytamy.

Odbiorcami wpisu Wojciecha Cejrowskiego stali się także sami Polacy. Podróżnik zwrócił się do tych, którzy nie biorą udziału w protestach i zgadzają się z przyjętymi zasadami. Poradził im, by nie przejmowali się obecną sytuacją, którą sam porównał do wojny. Zamiast tego polecił im modlitwę.

- Znajomi Was zbluzgali? I za co? Za Wasz sprzeciw wobec mordowania dzieci? Zbluzgali słowami, których wcześniej nigdy nie słyszeliście z ich ust? NIE LĘKAJCIE SIĘ, tylko patrzcie kto gdzie dzisiaj stoi i pamiętajcie, że ta wojna jest już wygrana, Osobiście przez NIEGO. Jedyne zadanie dla nas to wytrwać po stronie Światła. Stój twardo przy Prawdzie. Stój twardo. Wytrwaj. Mów Różaniec (ja mówię codziennie, w kościele, przed Najświętszym Sakramentem), bo to przez Maryję przychodzi zwycięstwo – dodał Cejrowski.

Jedynym rozwiązaniem dla podróżnika jest wzięcie obecnej sytuacji „na klatę” i odmawianie różańca. Tak przedstawiona opinia wywołała w sieci lawinę komentarzy. Jedni przyznawali Cejrowskiemu rację, inni go krytykowali, pozostali mieli nadzieję, że to, co napisał, jest zwykłą ironią.

Dzisiaj grzeje: 1.Nieoficjalne: Od piątku nowe obostrzenia. Zakaz przemieszczania się z wyjątkiem pracy?
2.Podobnych scen jeszcze nie było. Między protestujących wjechała karetka, z głośnika popłynęło niewiarygodne hasło
3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego

Samochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłSamochód wjechał w protestujących. Sprawca uciekłCzytaj dalej

- Jak zawsze Panie Wojciechu, mądrze i w imie Boga Pana naszego. Dziękuję – napisała jedna z internautek.

- Taki inteligentny facet, w świecie obyty, a w bajki wierzy. Przykre – odmiennym zdaniem podzielił się kolejny.

Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. Dr Grzesiowski nie ma dobrych wieści. "To nie jest pierwszy i ostatni lockdown"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz lotów do Polski z USA. Wiadomo już, jak długo będzie obowiązywać
  2. Program Polsatu, który wzbudzał skrajne emocje. Mało kto wie, jak ciężko było wygrać w "Hugo", wiecie czemu?
  3. Wstydliwy problem, który może dotyczyć prawie połowy Polaków. Na szczęście istnieją proste sposoby na to, by się z nim uporać
  4. Ogromny protest przeciwko obostrzeniom w Warszawie. Uczestnicy otoczeni przez policję, użyto gazu
  5. Andrzej Duda publicznie przeprasza. Prezydent opublikował w sieci film ze szczerym wyznaniem
  6. TVN ostrzega wszystkich, zacznie się już dziś o 23:00. Będzie niebezpiecznie, lepiej nie wyjeżdżać z domów
  7. Stolica włącza się do strajku kobiet. Prezydent powiedział jak w środę będzie wyglądała praca ratusza

Następny artykuł