Poseł wolontariuszem na oddziale covidowym. Opowiedział, jak wygląda walka z pandemią

Wolontariusz - Marcin Porzucek
unsplash.com/Bermix Studio
Autor Barbara Bujar30.11.2020

Poseł PiS Marcin Porzucek został wolontariuszem na jednym z wielkopolskich oddziałów covidowych. W programie WP Newsroom opowiedział o trudnych warunkach pracy lekarzy i ich opiece nad pacjentami. Zaapelował także do Polaków, by przestrzegali obostrzeń i wspólnymi siłami wyhamowali epidemię.

Marcin Porzucek od niedawna pełni obowiązki wolontariusza na jednym z oddziałów covidowych w Wielkopolsce. Podczas programu WP Newsroom przyznał, że sytuacja, z którą obecnie zmaga się polska służba zdrowia, jest pokłosiem letniego rozluźnienia obywateli.

- Nastąpiło pewne rozprężenie, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Przyszły wakacje lepsze wyniki, nastroje. Wydawało się, że możemy nadrobić stracone kilkanaście tygodni, a to przyniosło niestety pewien problem jesienią – powiedział poseł PiS.

EKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczEKG wskazywało na zawał serca. Pacjent zataił przed lekarzami jedną rzeczCzytaj dalej

Marcin Porzucek został wolontariuszem. Zaapelował do Polaków

W ocenie polityka polscy medycy odważnie stawiają czoła epidemii COVID-19 i bardzo dobrze radzą sobie w opiece nad pacjentami. Odnosząc się do informacji na temat zaniedbań chorych przez pracowników szpitali, Marcin Porzucek przyznał, że nie był świadkiem ani jednej takiej sytuacji. Widział natomiast, ile pracy jest na oddziałach covidowych.

- Na pewno zmęczenie wśród personelu jest. Samo wytrzymanie tylu godzin w kombinezonach i innych elementach stroju jest trudne – przyznał.

Zdaniem wolontariusza jest tylko jedno rozwiązanie obecnej sytuacji – Polacy muszą przestrzegać obostrzeń tak, jak robili to na wiosnę. Jak stwierdził poseł PiS, wtedy udało się w pewnym stopniu wyhamować epidemię.

- Musimy zrobić wszystko, żeby z tą epidemią wygrać. Wiele rzeczy udało nam się zrobić, szczególnie w tej pierwszej fali na wiosnę. Podejmowaliśmy wtedy daleko idące decyzje i obostrzenia. One były w absolutnej w większości przez Polaków przestrzegane. Udało nam się zdławić tę epidemię – powiedział.

Podejmując temat obostrzeń, Marcin Porzucek zaapelował do Polaków, aby ci przestrzegali zasad ogłaszanych przez premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Według niego żaden polityk ani żaden lekarz nie jest w stanie sam zwalczyć pandemii. Potrzebna jest do tego dyscyplina.

- Warto słuchać tego, co mówi pan minister zdrowia, co mówi pan premier. (…) Żebyśmy przestrzegali tych obostrzeń, które są niczym w porównaniu z tym, co przeżywa personel oddziałów zakaźnych i osoby, które leżą na tych oddziałach często w ciężkim stanie – dodał.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Obgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuObgryzasz paznokcie? Może to przynieść opłakane skutki dla organizmuCzytaj dalej

Przypomnijmy, że nowe obostrzenia w Polsce zostały ogłoszone w sobotę 21 listopada. W dalszym ciągu należy także stosować się do zasady DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka.

Niebywałe sceny podczas konferencji ministra zdrowia. Nagle wykonano mu badanie, ''tętna nie podam''Niebywałe sceny podczas konferencji ministra zdrowia. Nagle wykonano mu badanie, ''tętna nie podam''Czytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł