Sposoby na walkę z workami pod oczami
pixabay.com/Shaun_F
Autor Barbara Bujar - 23 Lipca 2020

Proste sposoby na pozbycie się worków pod oczami. Każdy powinien je znać

Worki pod oczami to wyjątkowo denerwująca zmiana, która występuje na twarzy człowieka. Zazwyczaj pojawiają się wraz z wiekiem, chociaż czasem można zauważyć je nawet po nieprzespanej nocy. Widoczne worki stanowią problem, którego nikt z nas wolałby nie oglądać w lustrze. Na szczęście są na to sposoby

Worki pod oczami są dla wielu osób poważnym problemem. Jednym z elementów ciała, o który każdy z nas dba codziennie, to twarz. Specjalistyczne żele, kremy i toniki pomagają jej jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd. Niestety, istnieją takie momenty, kiedy odbicie w lustrze zupełnie nas nie zachwyca. Wszystko przez worki pod oczami, które psują cały efekt naszych starań. Zazwyczaj są one spowodowane wiekiem, bo czasu przecież nikt z nas nie zatrzyma. Czasem jednak przyczyna może być zupełnie inna.

Motocyklista potrącił dziecko i po prostu odjechał. Wszystko zostało nagraneMotocyklista potrącił dziecko i po prostu odjechał. Wszystko zostało nagraneCzytaj dalej

Proste sposoby na worki pod oczami. Zobacz, jak pozbyć się uciążliwego problemu

Na początku warto zastanowić się nad tym, czym tak naprawdę są omawiane worki, które pojawiają się na twarzy. Portal medonet.pl definiuje je jako łagodny obrzęk pod oczami. Zazwyczaj powstaje wraz z wiekiem, kiedy skóra staje się bardziej osłabiona i zwiotczała. Dochodzi wtedy do zsunięcia się poduszek tłuszczowych, które wypełniają powstałą pod oczami przestrzeń. Czasem gromadzi się tam także woda. To z kolei powoduje, że oczy wyglądają, jakby były spuchnięte. Przyczyny powstania worków pod oczami mogą być jednak inne.

Podkrążone, sine lub spuchnięte oczy najłatwiej jest tłumaczyć wiekiem. Niekiedy zdarza się tak, że pojawiają się one u młodych osób. Wtedy przyczyna może być inna i zazwyczaj wiąże się z nieprawidłową higieną snu albo złym stylem odżywiania. Oznacza to, że człowiek zbyt małą ilość czasu poświęca na sen albo stosuje nieprawidłową dietę. Najczęściej brakuje w niej witaminy K i żelaza. Na pojawienie się worków pod oczami wpływać mogą także nałogi, takie jak picie alkoholu i palenie papierosów. Problemy ze skórą mogą powstawać także wskutek częstego przebywania w pełnym słońcu. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, aby się ich pozbyć.

Aby pożegnać się z workami pod oczami, a przede wszystkim uniknąć ich pojawienia się, należy zmienić swój tryb życia. Istotne będzie w tym zachowanie odpowiedniej ilości snu, która powinna wynosić od 6 do 8 godzin w ciągu doby oraz zrezygnowanie z używek. Dodatkowo portal radzi, aby spać na wyższej poduszce, aby głowa była uniesiona o kilka centymetrów. Pozwoli to na zapobiegnięcie gromadzenia się wody wokół oczu. Dodatkowo warto pamiętać o unikaniu płynów i soli przed snem. W przypadku kobiet ważny jest także dokładny demakijaż.

Wymienione metody z pewnością pomogą w zapobiegnięciu pojawienia się problemu. Jeśli jednak worki pod oczami są już widoczne na naszej twarzy, warto sięgnąć po proste domowe sposoby, które pozwolą na skuteczną walkę. Na pierwszym miejscu zawsze poleca się stosowane zimnych okładów. Kompresy wykonane z ręcznika i kostek lodu idealnie sprawdzą się w przypadku opuchniętych oczu. Warto zdecydować się także na okłady z zielonej herbaty. Produkt dzięki zawartości kofeiny okaże się doskonałym kołem ratunkowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Do wzięcia nawet 18 750 zł dopłaty, a tylko 249 wniosków. Zostało już jedynie kilka dni

Śmierć Alicji wstrząsnęła jej rodziną i znajomymi. O swoich emocjach i ostatnim spotkaniu z 27-latką opowiedział jej przyjaciel Aaron Mulvay.

Na worki pod oczy można oczywiście stosować również gotowe produkty, W tym przypadku najlepiej sprawdzą się leki antyhistaminowe, kremy z retinolem oraz produkty rozjaśniające. Te ostatnie zawierają w swoim składzie hydrochinonem. Składnik ten zakłóca proces produkcji melaniny w skórze, co pozwala na zmniejszenie uciążliwych cieni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegły tragiczne wieści, nie żyje Stanisław Zięba. Ogromna strata
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenie;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Religa i Zembala znów razem przy stole. Synowie słynnych kardiochirurgów przeprowadzili wspólnie operację

Następny artykuł